آشنایی با پرورش کبک

آشنایی با پرورش کبک

 

کبک ها پرندگان غیر مهاجر با اندازه متوسط هستند و دارای توزیع بومی گسترده در سراسر اروپا ، آسیا و مناطقی از آفریقا هستند. آنها بعضی اوقات در زیرخانواده Perdicinae از Phasianidae (قرقاول ، بلدرچین و …) دسته بندی می شوند. با این حال ، تحقیقات مولکولی نشان می دهد که کبک ها یک تاکسون مشخص در خانواده Phasianidae نیستند ، اما برخی از گونه ها به قرقاول ها نزدیکتر هستند ، در حالی که برخی دیگر به مرغ جنگلی نزدیک ترند.

اینها پرندگانی با اندازه متوسط ، بین قرقاولهای بزرگتر و بلدرچینهای کوچکتر هستند.

کبک ها روی زمین لانه می کنند و رژیم غذایی متشکل از دانه ، انگور و حشرات دارند.

طبق افسانه های یونان ، اولین کبک هنگامی ظاهر شد که ددالوس ، برادرزاده خود ، پردیکس ، را با عصبانیت حسادت از تپه مقدس آتنا انداخت. این پرنده که ظاهراً از سقوط خود آگاه است ، لانه خود را در درختان نمی سازد ، پروازهای بلندی انجام نمی دهد و از مکانهای مرتفع جلوگیری می کند.

در سالهای اخیر گوشت کبک به وفور در مغازه ها و فروشگاه های صنعتی یافت می گردد. به عبارت دیگر یکی از زمینه های اقتصادی نوظهور در کشور ما، پرورش کبک می باشد. زیرا تغییر الگوی مصرف تاثیر مستقیمی بر تغییر زمینه های تولیدی و فعالیت های اقتصادی دارد زیرا هدف اصلی فعالیت های اقتصادی تامین نیاز بازار می باشد. این روزها گوشت کبک به دلیل خواص بیشمار آن حتی از نظر دارویی بسیار مورد توجه قرار دارد.   گوشت این پرنده برای بیماری های اعصاب، فشار خون ، تقویت بدن سالمندان و افراد سالخورده مناسب بوده و هضم آسانی دارد.

آشنایی با پرورش کبک – مزایای پرورش کبک

پرورش کبک برخلاف اسم آن سرمایه چندانی نیاز ندارد و حتی در فضاهای کوچک و ابعاد کم هم می توان این فعالیت را آغاز نمود زیرا این پرنده مقاومت خوبی داشته و می تواند با شرایط خود را هماهنگ نماید. هرچند بهرحال همانند هر موجود زنده ی دیگری نیاز به دمای مناسب  و محافظت از نظر گرما و سرما، نور خورشید به اندازه کافی، و بهداشت و تغذیه مناسب دارد.

آشنایی با پرورش کبک – معایب و مشکلات پرورش کبک

در کنار همه مزایای بیان شده، باید به مشکلات پرورش کبک نیز اشاره نمود:

تامین مواد اولیه

تامین خوراک

دریافت مجوز از مراجع مربوطه

بیماری های این پرنده

تلفات

ضریب تبدیل بالا (مقدار خوراک در مقابل مقدار گوشت تولید شده)

سرانه مصرف پایین

حضور دلالان و واسطه گران

و…

که همه این موارد بر جذب تولید کنندگان و پرورش دهندگان تاثیر منفی می گذارد.

 

 

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک