اصلاح نژاد به اقتصاد مقاومتی در بخش دام و طیور کمک می‌کند

image_pdfimage_print

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد گفت: برای دستیابی به اصول اقتصاد مقاومتی در بخش دام و طیور یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم اصلاح نژاد است که تا به امروز اقدامات گسترده‌ای در کشور در این خصوص انجام شده است.
حمید ورناصری در چهارمین همایش سالیانه شرکت نهاده‌های دامی جاهد وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: براساس آمار فائو جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد نفر می‌رسد و باید تولید غذا را به دو برابر افزایش دهیم.
وی افزود: با توجه به افزایش محدودیت‌هایی که تا آن سال در جهان حاکم می‌شود باید تغییرات و اصلاحاتی در نحوه تولیدات بخش کشاورزی ایجاد شود.
مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد ادامه داد: برای این کار باید بهره‌وری در بخش‌های مختلف افزایش یابد که در بخش دام و طیور پیشرفت‌های ژنتیکی منجر به افزایش تولید می‌شود.
ورناصری تصریح کرد: برای دستیابی به اصول اقتصاد مقاومتی در بخش دام و طیور یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم اصلاح نژاد است که تا به امروز اقدامات گسترده‌ای در کشور در این خصوص انجام شده است.
وی با اشاره به واردات گاوهای دو منظوره شیری و گوشتی نیز گفت: این کار به ضریب خوداتکایی تولید گوشت قرمز در کشور کمک می‌کند و با واردات گاوهای ژنومیک سیمین‌تال و تولید و بهره‌برداری از آنها می‌توانیم خود تولیدکننده این محصولات در کشور باشیم.
مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد با اشاره به اهمیت استفاده از تکنولوژی ژنتیک برای تولیدات دامی گفت: این امر به اصلاح نژاد گاو‌ها و دام‌ها کمک می‌کند که علاوه بر دام در بخش لاین‌مرغ نیز این کار شروع شده است.
ورناصری در ادامه با اشاره به ورود انواع بیماریهای دام از کشورهای همسایه به داخل ایران گفت: با در نظر گرفتن این موضوع به دنبال بهبود شرایط ژنتیکی دام‌های کشور هستیم تا از این طریق مقاومت آنها در برابر بیماریهایی که از کشورهای اطراف به دلیل عدم رعایت شرایط بهداشتی به کشور ما صورت می‌گیرد مقاوم شوند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار