برای آغاز راه پرورش شترمرغ چه سرمایه‌ای لازم است؟09121986651

برای آغاز راه پرورش شترمرغ چه سرمایه‌ای لازم است؟09121986651

برای شروع پرورش شترمرغ چه مقدار سرمایه‌ای لازم است؟

 

این سؤال بسیاری از جوانانی است که برای اشتغال به ما مراجعه می‌کنند  و در پاسخ به این سؤال باید گفت که شترمرغ حیوان کم‌توقع و پرسودی است. پرورش شترمرغ به دو صورت پرواری و مولد است  که جوانانی که به دنبال این کار هستند بهتر است کار را از پرورش پرواری آغاز کرده، برای این کار یک چهاردیواری، انبار دانه و علوفه و آب نیاز داردند و کسانی که علاقه‌مند به این کار باشند، می‌توانند با خرید چند جوجه شروع به پروار این پرنده نمایند.

با توجه به وضعیت کشور و بحث کم‌آبی آیا پرورش شترمرغ در آینده نیز می‌تواند مقرون‌به‌صرفه باشد؟

به نظر من شترمرغ دام آینده کشور ما است و برای این کار کافی است مقایسه‌ای بین این پرنده و یک رأس گوساله و گوسفند انجام داد. دامداری سنتی در حال حاضر از بین رفته است و بسیاری از روستاها گله‌های خود را ازدست‌داده‌اند و  در کشور ما که دومین کشور مستعد در دنیا  بعد از آفریقای جنوبی برای پرورش شترمرغ است و با توجه به وضعیت آب و هوایی کشور در تمامی استان‌ها به‌جز چند استان شمالی و جنوبی که به دلیل بالابودن رطوبت هوا و شرجی بودن، جوجه‌کشی در آنها مشکل است، می‌توان کار پرورش شترمرغ را انجام داد.

دلیل برتری پرورش شترمرغ بر پرورش گاو و گوسفند که در بالا بیان کردید چیست؟

سوددهی شترمرغ نسبت به گاو و گوسفند بسیار بیشتر بوده، شترمرغ مولد روزانه 6 تا 8 لیتر آب مصرف کرده و در فصل تولید نیز روزانه 2 تا 5/2 کیلوگرم خوراک مصرف می‌کند و میانگین بین 60 تا 120 تخم می‌گذارد و خوراک آن نیز با گاو و گوسفند از نظر غذایی یکی بوده و تنها تفاوت آن آسیاب شدن خوراک آن است . خوراک اصلی شترمرغ یونجه،ذرت ،سویا، سبوس و جو است و در فصل تولید نیز ریزمغذی‌ها به آنها اضافه می‌شود.

در یک‌فصل تولید و در بدترین شرایط یک شترمرغ 30 جوجه تولید می کند و دوره پروار و بهترین سن کشتار این پرنده بین 9 تا 14 ماهگی است زیرا گوشت، پوست و پر آن بهترین کیفیت را در این سنین دارند. حال یک گاو در یک سال یک گوساله داده و در بهترین شرایط نهایتاً وزن آن بیش از 400 کیلو نمی‌شود ولی شترمرغ در یک‌فصل تولید 40 تا جوجه داده  که پس از ده ماه بین 80 تا 100 کیلو وزن داشته که حتی به 120 کیلوگرم هم می‌رسد که هرکدام از جوجه‌های شترمرغ 120 کیلویی 40 کیلو گوشت خالص دارد که 40 جوجه 40 کیلویی یک‌تن و شش‌صد کیلوگرم گوشت خالص داشته و این در صورتی بوده که یک گوساله کمتر از 400 کیلوگرم گوشت خالص دارد

نحوه واکسیناسیون شترمرغ/نگهداری واکسن در سرما

استرس در شترمرغ09121986651

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سیزده =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
بایگانی

فروش جوجه مرغ بومی

آریا منتخب پارسیان

فروش جوجه بوقلمون

09131005836

09131007689