تدبیر ستاد تنظیم بازار برای کاهش قیمت مرغ

image_pdfimage_print

با مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان قیمت گوشت مرغ با توجه به میانگین قیمت کشوری به شکل روزانه تعیین می شود.
در یازدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار که به ریاست میرزایی معاون برنامه ریزی استانداری و با حضور فرماندار، رئیس شورای شهر و دیگر مدیران استان برگزار شد چگونگی کاهش و تعدیل قیمت مرغ در بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مقرر شد هیأتی متشکل از نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه مرغداران و انجمن کشتارگاه های مرغ، قیمت خرید مرغ از مرغداری ها را به صورت روزانه در استان های کشور مورد سنجش قرار دهند و میانگین این قیمت با افزودن یک هزینه متعادل برای کشتارگاه ها و عاملین فروش را به شکل روزانه به عنوان قیمت عرضه مرغ در بازار اعلام شود.
افزایش قیمت مرغ غیرمنطقی است
در ابتدای این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزایش قیمت های فعلی مرغ در بازار را غیرقابل توجیه دانست و گفت: با بررسی هایی که صورت گرفته برخی هزینه های در نظر گرفته شده مواردی مانند قیمت خرید اولیه از مرغداری، هزینه کشتارگاه و هزینه حمل و نقل در کرمانشاه نسبت به استان های دیگر بالاتر است و باید در این قیمت ها تعدیل صورت بگیرد.
منصوری در ادامه اظهار داشت: وظیفه کارگروه تنظیم بازار تعیین قیمت متعادلی است که هم تولید کننده را دچار ضرر مالی نکند و هم مصرف کننده از آن راضی باشد. البته در جایی که احساس کنیم تولید کننده نیازمند حمایت بیشتر است بی درنگ اقدام می کنیم.
وی میزان تولید مرغ در استان را کافی دانست و گفت: هر چند میزان جوجه ریزی با افت مواجه شده است ولی باز همین مقدار تولید فعلی نیز به راحتی نیازهای استان را برطرف می کند.
منصوری در ادامه افزود: همچنین به منظور حمایت از تولید کننده و مصرف کننده به شکل جدی با عرضه مرغ زنده نیز برخورد خواهد شد و این کار باید به شکلی انجام شود که زنده فروشی در سطح استان متوقف شود.
در بخش دیگری از این نشست مدیر کل امور اقتصادی استانداری نیز روند افزایش قیمت مرغ را غیر منطقی دانست و گفت: متأسفانه هماهنگی مشخصی میان مرغداران و کشتارگاه ها وجود ندارد و این عدم هماهنگی ها سبب افزایش قیمت مرغ در بازار شده است.
محسن داربی افزود: مدیریت استان با مشاهده این نوسان قیمت های کاذب تدابیری برای هماهنگی بیشتر این دو مجموعه اندیشیده تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.
واسطه های بازار مرغ را حذف کنید
در بخش دیگری از این نشست رئیس شورای شهر کرمانشاه بخشی از اضافه قیمت ها را محصول حضور واسطه در زمینه افزایش قیمت مرغ دانست و گفت: باید تدبیری اندیشید تا این واسطه ها از چرخه حذف شوند و خود مرغداری ها و کشتارگاه ها کالاهای خود را حمل و به مقصد تحویل دهند.
سالار احمدزاده در ادامه خواهان نظارت بیشتری بر قیمت متعلقات مرغ در بازار صرف شد و گفت: بسیاری از مردم به دلیل مشکلات معیشتی به مصرف متعلقات مرغ مانند بال، گردن و پای مرغ گرایش دارند که متأسفانه این اقلام کم کم در حال گران شدن است به شکلی که قیمت آن ها دارد به قیمت خود مرغ نزدیک می شود.
عرضه مرغ منجمد گامی در جهت تعدیل قیمت بازار
در ادامه نشست تنظیم بازار استان تاکید بر تداوم و گسترش عرضه مرغ منجمد در استان یکی دیگر از مباحثی بود که به آن پرداخته شد. مدیر کل امور اقتصادی استانداری عرضه مرغ منجمد را تدبیری شایسته برای تعدیل قمیت گوشت مرغ در بازار دانست و گفت: طبق برنامه هایی که در نظر گرفته شده در مناطقی که با تراکم جمعیت روبرو هستیم و توان معیشتی مردم نیز پایین است این کالاها با قیمت ارزانی به دست مردم برسد.
دارابی تاکید کرد: در واقع همه تلاش ما این است که با تدابیری که اندیشیده می شود مردم با آرامش خاطر بیشتری به تهیه اقلام مورد نیاز خویش بپردازند.
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان نیز پیرامون این موضوع گفت: خوشبختانه مرغ های منجمد عرضه شده از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و تاریخ مصرف مناسبی نیز دارند.
احمدی در ادامه افزود: باید با معرفی ویژگی های مرغ منجمد به مردم آن ها را با مزیت های این کالای مصرفی آگاه کرد. در صورت فرهنگ سازی مناسب در این زمینه مرغ منجمد می تواند کالای بسیاری خوبی برای مصرف خانوار باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار