تغذیه در جوجه های شترمرغ

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی :
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
image_pdfimage_print

تغذیه در جوجه های شترمرغ

تغذیه در جوجه های شترمرغ

پرورش دام و طیور پیوندی نا گسستنی با تغذیه و خوراک طیور دارد. شما برای پرورش شترمرغ قوی و خوب باید خوراک مناسب و قوی از ابتدای پرورش تهیه نمایید.

تاثیر خوراک خوب در پرورش شترمرغ پرواری خصوصا در سه ماه اول زندگی جوجه شترمرغ ها نمایان می شود زیرا در این سن هرگونه ضعف و ناراحتی یا کمبود در خوراک سبب تلفات و بیماری یا عدم موفقیت در وزن گیری پرنده در سنین بالاتر می باشد.

در همین راستا شما باید از نکاتی مانند افزودن سنگریزه به خوراک جوجه ها، تامین ویتامین های مورد نیاز بدنشان، خوراندن کود جهت تامین میکروب های مورد نیاز در روده های پرندگان و همچنین آب آشامیدنی مناسب غافل نگردید.

افزودن سنگریزه به خوراک شترمرغ ها

نقش سنگریزه در خوراک طیور به دلیل کمک به خرد شدن غذا در سنگدان جوجه ها، بسیار حیاتی می باشد. به همین دلیل شما باید تکه های کوچک سنگریزه را به خوراک آن ها بیفزایید زیرا جوجه ها نمی توانند سنگریزه های مورد نیازشان را در حین گردش و چرا بدست بیاورند. اما باید دقت نمایید که اندازه سنگریزه ها حتما بسیار کوچک بوده و متناسب با سن جوجه ها سنگریزه ها یی را بیفزایید که اندازه شان نصف اندازه ناخن پرنده باشد که اندازه آن برای جوجه های تازه از تخم در آمده باید سنگریزه ها حداکثر به اندازه دانه های برنج باشند و از افزودن سنگریزه های درشت تر به شدت پرهیز نمایید.

همچنین میزان سنگریزه ها و ماسه هایی که در اختیار جوجه ها قرار می دهید باید به اندازه باشد زیرا ممکن است در روده و معده طیور انباشته شده و مشکلات سلامتی برای آن ها بوجود آورند.

نکته: از مصرف سنگ های صنعتی در خوارک شترمرغ ها به شدت بپرهیزید زیرا ممکن است سبب مشکلات سلامتی و گوارشی مانند یبوست گردند.

ویتامین های مورد نیاز جوجه شترمرغ ها

ویتامین ها از مواد اصلی مورد نیاز بدن موجودات زنده می باشند که شترمرغ ها نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند. روش تغذیه جوجه شترمرغ ها با ویتامین ها به این صورت است که می توانید آن ها را در آب آشامیدنی محلول نمایید. ویتامین ها در سه هفته اول زندگی جوجه شترمرغ ها به افزایش مقاومت، بهبود رشد و تقویت سلامتی آن ها کمک می نماید. بعضی ویتامین ها البته در شرایط خاص به مقاومت بدن جوجه ها کمک می کنند مانند مصرف ویتامین سی در شرایط استرس و تنش های گرمایی.

نقش کود در خوراک شترمرغ ها

در طبیعت و زندگی وحشی مدفوع شترمرغ های والد بعنوان اولین وعده غذایی استفاده می گردد که فایده آن تامین فلور میکروبی مورد نیاز جهت هضم غذا در روده ها می باشد. اما در شرایط پرورشی باید برای جوجه ها کودتازه شترمرغ های بالغ را تهیه نمایید. هرچند این روش امکان انتقال بیماری ها و انگل ها را افزایش می دهد و گاها پرورش دهندگان از کود گاوی برای این کار استفاده می کنند.

همچنین در بعضی کشورها مدفوع جوجه ها را مرتبا جمع آوری کرده یا اینکه آن ها را چند روز اول زندگیشان جهت پیشگیری از خوردن مدفوع خودشان روی توری های فلزی پرورش می دهند.

اهمیت آب تازه و سالم در خوراک طیور

از همان اولین وعده غذایی پرنده ها به آب تازه و سالم احتیاج دارند. جوجه شترمرغ ها همانطور که نیاز به یادگرفتن غذا خوردن دارند، به یادگرفتن نحوه آشامیدن آب نیز نیازمندند که جهت این کار ظروف آبخوری آن ها را رنگی می کنند، کف آبخوری ها عکس می چسبانند یا حتی از رنگ های خوراکی جهت جذب پرندگان استفاده می نمایند.

نکته پایانی:

در نهایت شما باید نحوه دفع، و ادرار و مدفوع جوجه ها را به طور کامل تحت نظر داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه اسهال یا یبوست و یا ضعف تغذیه به موقع اقدام به درمان آن ها نمایید.

 

*************************************

 

تغذیه در جوجه های شترمرغ

شماره های تماس با ما

کانال تلگرام ما : اریا منتخب پارسیان 

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

مشاوره رایگان پرورش

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
آماده کردن سالن پرورش جوجه گوشتی نژادهای مختلف مرغ و خصوصیات ظاهری آن ها - بررسی کامل لیست قیمت انواع جوجه 23-3-1400 شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده