تلف شدن ۱۲۴۲ رأس انواع دام در اثر تب‌برفکی

image_pdfimage_print

به نقل از تبریز بیدار،  سعید شبستری در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با بیان این که سهل انگاری در موضوع سلامت پذیرفته نیست بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع در زمینه مشکلات اجتماعی به ویژه در حوزه سلامت تاکید کرد.
وی با بیان این که حفظ سلامت عمومی نیازمند نظارت مستمر تولید و توزیع محصولات غذایی است، بر همکاری دستگاه های مسوول از جمله معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، محیط زیست، جهاد کشاورزی و اداره کل استاندارد استان تاکید کرد.
شبستری اظهارکرد: هر چند انجام آزمایش های مستمر و تخصصی هزینه بر است اما باید به یاد داشته باشیم هزینه درمان بیماری ها می تواند خیلی بیشتر باشد ضمن اینکه با از دست رفتن سلامت افراد جامعه، توسعه احتماعی به خطر می افتد.
وی با اشاره به نقش سلامت محصولات کشاورزی و دامی در سلامت جامعه، بر ضرورت پرهیز از جمع آوری نان های کپک زده توسط مردم تاکید کرد و گفت: این نان ها در صنعت دامداری قابل استفاده است.
شبستری خاطرنشان کرد: قارچ افلاتوکسین نان کپک زده که از طریق شیر و گوشت وارد چرخه مصرف انسانی می شود می تواند موجب بیماری های زیادی شود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر ضرورت نظارت بر تهیه غذاهای خانگی و کنترل مواد مصرفی تاکید کرد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این نشست از تهیه طرح جامع آبیاری مزارع به منظور جلوگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب تصفیه نشده خبرداد و بر انتقال تولید محصولات سبزی و صیفی به گلخانه ها تاکید کرد.
بهداد، مدیرکل دامپزشکی استان هم در این نشست با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای کنترل بیماری دامی تب برفکی در استان، مجموع تلفات ناشی از این بیماری را از ابتدای سال جاری یک‌هزار و ۲۴۲ راس انواع دام اعلام کرد و گفت: با توجه به تامین واکسن مورد نیاز در صورت همکاری دامداران تا دو هفته دیگر این بیماری کنترل می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار