تولید مثل شترمرغ

image_pdfimage_print

تولید مثل شترمرغ

تولید مثل شترمرغ و سن جنسی شترمرغ در بین شترمرغ های وحشی و اهلی متفاوت می باشد. شترمرغ های وحشی بین سنین ۴ تا ۵ سالگی تخمگذاری کرده و بالغ می شوند، اما شترمرغ های اهلی بین سنین ۲ تا ۳ سالگی بالغ می شوند. همچنین ماده ها از جنس نر زودتر  و حتی در سن ۱۸ ماهگی ممکن است بالغ می شود.

شترمرغ های نر پس از بلوغ رنگ پرهایشان از قهوه یی مایل به خاکستری تیره به سیاه و سفید تغییر می کند. به طور کلی تعیین جنسیت شترمرغ ها در سن ۷ تا ۸ ماهگی انجام می گیرد. در این سن هنگام دفع ادار یا مدفوع آلت شترمرغ نر بیرون می آید که این ویژگی شترمرغ را از انواع دیگر پرندگان متفاوت می کند.

اما بلوغ و تمایز کامل شترمرغ ها در حدود دو سالگی اتفاق می افتد.

شترمرغ نر پیش از شروع جفت گیری لانه سازی انجام می دهد که پرورش دهنده می تواند بعدا برای این لانه سایبان یا سقف بسازد که ارتفاع آن حداقل سه متر باشد. هرچند این سایبان سازی ممکن است از سوی شترمرغ ها قابل قبول نباشد و دیگر علاقه یی به لانه ی خود نداشته باشند.

تولید مثل شترمرغ – جفت گیری

معمولا هر شترمرغ نر می تواند با چند ماده در یک گروه باشد مثلا به عنوان گروه های دوتایی و ستایی

نسبت یک به یک بین نر ها و ماده ها برای داشتن بیشترین باروری بسیار ایده آل است. اما نسبت بیشتر از یک نر برای چهار ماده تولید تخم نطفه دار را کاهش خواهد داد.

تولید مثل شترمرغ – تخمگذاری

تخمگذاری شترمرغ ماده، مدت زمان کوتاهی پس از جفتگیری آغاز می شود. اما تخم های نطفه دار حدودا دو هفته طول می کشد تا گذاشته شوند.

هرچند پس از گذشت  این زمان تخمگذاری مرتب و یک روز در میان در کلاچ های ۲۰ تا ۲۴ عددی گذاشته می شوند.

هر دو کلاچ فاصله ۷ تا ۱۰ روزه داشته و هر ماده اگر قوی و پر تولید باشد می توانددر فصل تولید مثل  ۸۰  تا ۱۰۰ عدد تخم بگذارد. این تخم ها جهت جوجه کشی با احتیاط باید جمع آوری گردند و وقتی به تعداد مناسب جهت روشن کردن دستگاه جوجه کشی رسید، آن ها را در دستگاه گذاشت.

تخم نطفه دار شترمرغ ها را در مکانی تمیز نگهداری کنید و از تمیز کردن آن ها بادستمال های مرطوب بپرهیزید.

اگر تخم شترمرغ ها را بین یک تا سه روز نگهداری می کنید دمای محیط نگهداری باید حدود ۱۸ درجه سانتی گراد و رطوبت هوا هم باید ۷۵ تا ۸۰ درصد باشد

اگر تخم شترمرغ ها را بین ۴ تا ۷ روز قبل از گذاشتن در دستگاه جوجه کشی نگهداری می نمایید، دمای محیط باید ۱۶ درجه و رطوبت هم همان مقدار ۷۵ تا ۸۰ درصد باشد.

اگر تخم شترمرغ ها را بیشتر از ۷ روز نگهداری می کنید دمای محیط را روی ۱۵ درجه بگذارید ولی رطوبت همان مقدارییست که قبلا گفته شده است.هرچند باروری تخم شترمرغ بیشتر از شش روز کاهش یافته و در نتیجه نگهداری تخم ها در این مرحله توصیه نمی شود.

تولید مثل شترمرغ – جوجه کشی

اگر جوجه کشی شترمرغ ها را به روش مصنوعی انجام می دهید باید توجه داشته باشید که شما به دستگاه مخصوص جهت این کار نیاز داشته و ستر و هچر تخم شترمرغ دستگاه های جدا گانه یی نیاز خواهند داشت.

طول مدت جوجه کشی شترمرغ ۴۲ روز می باشد که در روزهای پایانی باید تخم ها به دستگاه هچر منتقل گردند.

پس از خروج جوجه شترمرغ ها از تخم باید ناف آن ها را بررسی و ضدعفونی کنید. همچنین اگر ناف جوجه شترمرغ ها هنوز باز می باشد، باید نافشان را پانسمان نمایید.

 

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 13 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار