درصد تولید تخم

image_pdfimage_print

درصد تولید تخم بوقلمون در فصل گرما

 

هنگام پرورش هر نوع از طیور از جمله بوقلمون ها چه بخواهید تخم آن گونه طیور را تولید کنید یا اینکه بخواهید گوشت و پر آن ها را به بازار عرضه کنید، باید در نظر داشته باشید که طیور شما نیاز به خوراک مغذی و کافی دارند همچنین ایجاد تنوع در تغذیه و خوراک طیور شما، اشتهای آن ها را افزایش داده و به وزن گیری و تولید تخم بیشتر کمک می کند.

از طرفی بوقلمون ها به دلیل وزن گیری زیاد آن ها در تابستان از فعالیت اضافه و همچنین خوردن خوراک بیشتر پرهیز می نمایند زیرا فعالیت بیشتر و خوراک بیشتر باعث گرم شدن بدنشان می شود. در نتیجه شما باید خوراک آن ها را به نحوی تهیه نمایید که با حجم خوراک مصرفی کمتر مواد مغذی بیشتری به بدن بوقلمون ها جذب گردد و درصد مواد مغذی جیره را افزایش دهید. هرچند این مساله به معنی کاهش مقدار انرژی خوراک نمی باشد. این کار هزینه تهیه خوراک طیور شما را بالا می برد ، ضریب تبدیل غذایی را کاهش می دهد ولی در نقطه مقابل آن میزان رشد و وزن گیری وتولید تخم را در فصل گرما و با کاهش مصرف خوراک در همان حد دلخواه شما نگه می دارد.

البته شما می توانید به روش دیگری این تعادل غذایی را در فصل گرما حفظ نمایید به این صورت که انرژی و گرمای حاصل از مصرف خوراک را در طیور خود کاهش دهید یعنی میزان انرژی حاصل از چربی ها و روغن ها افزایش دهید، میزان اجزای جیره که فیبر بالایی دارند را کاهش داده و تعادل اسید های آمینه ضروری را به نحوی حفظ نمایید که نیتروژن دفع شده از بدن طیور کاهش یابد.

بعضی محققان بر این باور هستند که در دمای بالای محیط، اثر متقابل بین اسید های آمینه بیشتر می شود.

از نظر علمی تا سن ۶۸ روزگی، جوجه بوقلمون ها به برنامه های غذایی با اسیدهای آمینه متفاوت پاسخ یکسانی داده یعنی رشدشان مشابه می باشد اما تا سن ۱۳۴ روزگی اثر بین مواد مغذی و درجه حرارت بالا بر رشد بوقلمون ها تاثیر می گذارد.

درمورد تولید تخم بوقلمون در فصل تابستان باید توجه داشته باشید که جمع آوری تخم بوقلمون ها به طور مرتب و برنامه ریزی شده از ماندن بوقلمون های تخم گذار در لانه جلوگیری می کند ضمنا شما باید تخم نطفه دار بوقلمون را سریع تر به دستگاه جوجه کشی منتقل نمایید زیرا در فصل گرما قدرت باروری و جوجه درآوری این تخم ها تحت تاثیر گرما زودتر کاهش می یابد.

همچنین می توانید از دستگاه های تهویه و ایجاد جریان هوا در فصل تابستان استفاده کنید البته نباید جریان هوا به صورت کوران هوا باشد و طیور شما را به سرماخوردگی مبتلا نماید.

یکی از نکات بسیار مهم این است که در مناطقی مانند اطراف لانه یا آبخوری ها از خشک بودن زمین مطمئن باشید زیرا خیس بودن زمین این نقاط راخنک کرده و باعث می شود که بوقلمون های شما زمان بیشتری در این بخش ها سپری کنند که طبیعتا مصرف آب زیاد تر در سلامت و وزن گیری طیور شما تاثیر خواهد گذاشت (هرچند که مصرف آب در فصل گرما به طور طبیعی بیشتر خواهد بود ولی این افزایش مصرف آب باید درحد معقول باشد که سبب بیماری نگردد.)

 

 

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار