?دلایل ساخت جایگاه برای بوقلمون۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

image_pdfimage_print

دلایل ساخت جایگاه برای بوقلمون۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

اریا منتخب پارسیان


?جایگاه بوقلمون

اول. دلایل ساخت جایگاه برای بوقلمون

۱.محافظت آنها از باد، برف، باران، نور مستقیم خورشید و تغییرات شدید آب و هوایی،

۲.کنترل روشنایی و میزان نوردهی،

۳.جلوگیری از شکار شدن آنها توسط دیگر حیوانات،

۴.محافظت و کنترل آسان تر جوجه‌ها،

۵.جلوگیری از تغذیه آنها با غذا و آب های آلوده و کنترل غذا وآبی که به بوقلمون ها داده می‌شود،

۶.جمع آوری راحت تر تخم ها در جایگاه و کاهش آلودگی و شکستگی آنها،

۷.و پیشگیری از گسترش بیماری‌ها.

فروش مرغ۳ماهه لوهمن قهوه ایه دم طلایی


?دوم. شرایط جایگاه

۱.با توجه به نوع آب وهوا و امکانات روستا، جایگاه بوقلمون از آجر، سنگ، بلوک سیمانی و… ساخته شود.

۲.کف جایگاه باید از زمین بلندتر باشد. جنس کف آن سیمانی بوده و شیب ملایمی داشته باشد تا هم به راحتی شسته شود و هم آب در آن جمع نشود. شیب جایگاه باید به طرف پشت آن باشد.

۳.استفاده از کاه و کلش (پوشال) یا خاک اره به قطر ۵ تا ۱۵ سانتی متر در بستر جایگاه، (با توجه به فصل و دمای محیط) ضروری می باشد.

۴.دیوار و سقف جایگاه باید از موادی ساخته شده باشد که بدون هر گونه شکاف و خلل و فرجی باشد. در صورت امکان، بهتر است سیمان کاری شود.

۵.جایگاه نباید در محل بادگیر ساخته شود.

۶.جهت جایگاه باید طوری باشد که درب ِآن، به طرف جنوب بوده وآفتاب داخل آن بتابد.

۷.جایگاه بوقلمون باید طوری ساخته شود که در زمستان گرم و در تابستان خنک باشد.

۸.برای بوقلمون چوب خواب در نظر گرفته شود تا در هنگام شب روی آن استراحت کنند.

فروش جوجه ۱ روزه مرغ بلک استاربا تعداد تخم۳۰۰تا درسال


?سوم. مقدار فضای لازم

در جایگاه باید فضای کافی برای بوقلمون ها فراهم باشد. چنانچه تعداد زیادی بوقلمون در یک فضای کوچک نگهداری شوند، شروع به نوک زدن همدیگر خواهند کرد و اگر پرنده ای زخمی‌شود مشکل بیش تر شده، «خود خوری» رواج پیدا می کند. جوجه‌ها نسبت به بوقلمون بالغ به فضای کم تری نیاز دارند.

?چهارم. فضای مناسب برای جایگاه

۱- ۵۰جوجه را تا سن ۲ ماهگی می توان در ۶ متر مربع (۳ در ۲ متر) پرورش داد.

۲-۱ متر مربع برای هر ۶ بوقلمون بالغ کافی است.

?پنجم. احداث فضای باز

در نظر گرفتن فضای باز در محوطه جلوی جایگاه برای بوقلمون ها لازم است تا بتوانند در آنجا فعالیت کنند و از هوای آزاد استفاده نمایند.

فضای باز باید با توری محصور شده باشد. بهتر است در قسمتی از آن سایه بان ساخته شود تا در روزهای بارانی بوقلمون ها را محافظت کند. مساحت آن معمولاً ۲ برابر مساحت لانه است و برای هر چهار بوقلمون ، ۳متر مربع فضای آزاد لازم است. کاشت بعضی از علوفه مثل جو و شبدر در محل گردش بوقلمون ها برای استفاده آنان مفید است.

?ششم. محل استراحت

چون بر حسب غریزه، بوقلمون ها عادت دارند در جاهای بلند استراحت کنند، نصب چوب خواب در آشیانه بسیار مفید بوده و باعث می‌شود که بوقلمون ها از نشستن بر روی ظروف آب خوری و دان خوری خودداری کنند. در نتیجه این ظروف کم تر در معرض آلودگی به مدفوع  قرار می گیرند.

ضخامت چوب در حدود ۳ سانتی متر،

طول آن به ازای هر بوقلمون ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر

و ارتفاع «برای جوجه‌ها ۴۰ سانتی متر» و «برای بوقلمون، بالغ بر ۹۰ سانتی متر» می باشد.

?هفتم. محل تخم گذاری (لانه)

وجود محل تخم گذاری کافی، باعث افزایش تعداد و حفظ کیفیت تخم ها می‌شود. همچنین جمع آوری تخم ها راحت تر شده و آلودگی و شکستگی آنها به حداقل می رسد.

لازم است در یک قسمت جایگاه، محلی برای تخم گذاری بوقلمون ها در نظر گرفته شود. کف محل تخم گذاری باید پوشال بوده و طوری باشد که جمع آوری تخم ها به راحتی انجام شود.

برای هر ۴ تا ۶ بوقلمون تخم گذار، یک لانه برای تخم گذاری در نظر گرفته شود بطوری که هر بوقلمون به راحتی بتواند داخل لانه شده و از آن خارج گردد. پیشنهاد می‌شود «عرض کف لانه حدود ۴۰ سانتی متر» و «طول آن ۵۰ سانتی متر» در نظر گرفته شود. بهتر است ارتفاع لانه از زمین، حدود ۶۰ سانتی متر باشد. جنس لانه‌ها می تواند فلری یا چوبی باشد. سقف لانه محکم و شیب دار ساخته شود تا از پریدن و نشستن بوقلمون ها بر روی آن پیشگیری شود.

فروش تخم مرغ خوراکی ۱۱کیلویی محلی

کانال تلگرامی ماwink

https://t.me/ariamontakhab

 درصورت بروزهرگونه  مشکل در ورود به کانال تلگرامی ما به شماره ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ پیام دهید

سایت های اریا منتخب پارسیان جهت خواندن مطالب پرورشی و بسیار اموزنده??


?www.ariamp.com

?https://ariamontakhab.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
آماده کردن سالن پرورش جوجه گوشتی نژادهای مختلف مرغ و خصوصیات ظاهری آن ها - بررسی کامل لیست قیمت انواع جوجه 23-3-1400 شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده