روش غذادهی شترمرغ

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی :
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

روش غذادهی شترمرغ

روش غذادهی شترمرغ به صورت طبیعی عمدتا گیاهان سبز، انواع توت ها، دانه ها، گیاهان شفاف و حشرات کوچک است. هزینه تغذیه شترمرغ بزرگترین دغدغه پرورش دهندگان می باشد.
یک جوجه خوب با نرخ رشد مطلوب و به خوبی تغذیه شده کمتر به بیماری مبتلا می­شود. تغذیه نقش حیاتی در رشد شترمرغ دارد. این پرنده تبدیل خوراک بسیار کارآمد در طول 210 روز اول زندگی خود دارد، پس از 330 روز ناکارآمد می شوند و تبدیل خوراک خود را کاهش می دهند. بنابراین مهم است که جوجه ها به طور مطلوب تغذیه شوند، به طوریکه آنها به حداکثر رساندن وزن ایده آل 90 کیلوگرم در اسرع وقت به دست آورند.
جوجه ها با استفاده از رفتار تغذیه والدین خود، تحت شرایط طبیعی خود غذا می خورند. از این رو تحت سیستم تولید مصنوعی تجاری، یک مادر جایگزین یا جوجه مسن تر باید برای آموزش نحوه خوردن جوجه­ها استفاده شود. جوجه ها بستگی به کیسه های زرده خود برای بخش عمده ای از تغذیه خود در 10 تا 14 روز اول زندگی سیر هستند. بنابراین بعد از زمانیکه کیسه زرده به پایان برسد به خوبی غذا می خورد، به طوریکه جوجه­ها رشد طبیعی را حفظ می کنند. شن، ماسه و خوراک باید به جوجه ها ارائه شود. کنسانتره ارائه شده به جوجه ها همراه با 20 درصد وزن علوفه سبز جهت تحریک چشم استفاده می شود.

روش غذادهی شترمرغ

مطالعه کنید: قیمت روز جوجه شتر مرغ، جوجه شترمرغ کانادایی یک ماهه

خوراک شترمرغ می تواند پودر یا در فرم غذا باشد. هنگامی که خوراک به عنوان وعده های غذایی ارائه می شود، هزینه آن را کاهش می دهد زیرا هزینه های پلت بالا است. پرندگان زمان بیشتری را صرف غذا می کنند و بنابراین اختلالات رفتاری کمتر را توسعه می دهند. خوراک های مخلوط مزرعه نمی توانند به راحتی از بین بروند، از این رو، ملاس یا چربی تثبیت شده می تواند برای کاهش گرد و غبار و افزایش دلپذیری اضافه شود. گلوله ها به عنوان خوراک استفاده می شود، این امر موجب صرفه جویی، حداقل گرد و غبار و جداسازی کمتر از مواد غذایی می شود.

جوجه های شترمرغ چندروزه تا 13 هفته ممکن است توسط استارتر تغذیه شوند که در آن پروتئین خام زیاد مصرف می کنند. از 13 هفته تا 40 هفته، خوراک باید به رشد کمک کند. از 40 هفته به کشتار، شترمرغ ها باید در رژیم غذایی نگهداری شوند.

مصرف-سبزیجات-توسط-شترمرغ

به طور خلاصه، شترمرغ ها ممکن است رژیم غذایی نگهداری از 15 هفته بسته به شرایط بدن پرندگان و طرح ها ارزیابی شود. ترکیبات خوراک ممکن و مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در فرمول بندی جیره برای شترمرغ ها، مواد غذایی معمولی مورد استفاده قرار می گیرند. وعده غذایی ذرت به عنوان منبع انرژی متمرکز در حالی که یونجه به عنوان منبع فله، فیبر و پروتئین عمل می کند. غذای ماهی و غذای بادام زمینی منابع پروتئین خام و لیپید به ویژه اسیدهای چرب ضروری (اسید لینولئیک و لینولنیک) هستند. غذای لاشه همچنین منبع پروتئین و اسیدهای آمینه است که برای رشد شترمرغ ها مهم است. متیونین و لیزین اسیدهای آمینه ضروری هستند که معمولا در رژیم های مرغداری گنجانده شده اند، زیرا این اسیدهای آمینه در اکثر مواد غذایی محدود می شوند. ظرفیت ویتامین یا مواد معدنی در جیره ها به عنوان منابع ویتامین ها و مواد معدنی به خصوص ردیابی گنجانده شده است. سنگ آهک منبع کلسیم است، در حالی که مونوکسیوم فسفات کلسیم و فسفر را تامین می کند.
تحریک مصرف خوراک توسط پرندگان بسیار مهم است. بنابراین در فرمول بندی جیره پودر ملاس مایع خشک شده که عامل ضد تغذیه ای است. نمک در خوراک مخلوط لازم است اضافه کردن ویتامین Premix نباید بیش از 0.5٪ از جیره باشد.
جیره ها و اسیدهای آمینه به منظور دیدار با نمک پرندگان متشکل از Na و CL برای نیازهای الکترولیت مورد نیاز است. کیک بذر پنبه ای، غذا یا بذر باید در پرندگان تعادل داشته باشد. این نیز به عنوان یک مخزن خدمت می کند تا به جیره شترمرغ متصل نباشد تا از مصرف خوراک خوراسی استفاده شود. تازه، آب تمیز باید مسمومیت باشد. دانه پنبه و محصولات حاوی Gossypol در دسترس برای انتخاب پرندگان آزاد است.

خوراک شترمرغ

رفتار تغذیه ­ای شترمرغ

شترمرغ ها 70 تا 80 درصد از ساعتهای روزانه را با مصرف مداوم خورام صرف می کنند و حرکت در فیزیولوژی گوارشی آنها مهم است. در حیات وحش رژیم غذایی شامل 60 درصد مواد گیاهی، 15 درصد میوه­ها و حبوبات، 4 یا 5درصد تخم حشرات و پستانداران کوچک بقیه متشکل از دانه غلات، نمک و سنگ های غلات است. خوراک باید به طور مداوم در دسترس شترمرغ به جای تغذیه به عنوان غذا قرار گیرند.

 

هضم خوراک توسط شترمرغ

سیستم گوارش شترمرغ دارای معده (مون گاستریک) که توانایی استفاده از علوفه را دارد. شترمرغ بزرگسالان شامل یک روده عقب مانند خرگوش یا اسب است. بنابراین ضروری است که در روده های آنها در اسرع وقت باکتری های مفید ساکن شوند. مسیر روده ای Gastro (GIT) از دهان شروع می شود که دندان ها توسط یک کاسه جایگزین می شوند. دهان به قسمت فوقانی مری که کیسه ای است مانند آن اجازه می دهد تا انباشت خوراک هنگام مصرف شود. تغذیه فرو می ریزد به طور قابل ملاحظه ای در هنگام فرو ریختن و به طور مستقیم به معده غدد لنفاوی (Proventriculus)؛ جایی که آنزیم های گوارشی و اسیدهای ترشح می شوند. معده غدد لنفاوی به Gizzard منجر می شود که معمولا حاوی شیرینی است. این شیرینی ها برای خرد کردن خوراک به ذرات کوچکتر استفاده می شود که آنزیم های گوارشی می توانند هضم شوند.

لینک های مفید:

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

عنوان های جستجو شده برای این مطلب:

  • https://ariamontakhab com/روش-غذادهی-شترمرغ/

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا به این مطلب امتیاز دهید*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پنج =

مهم: قیمت دولتی و اتحادیه جوجه گوشتی با نامه بین 15.900 تا 16.900 تومان می باشد.


محصول آخرین میانگین قیمت + تغییر 24h مشاهده
جوجه یک روزه گوشتی  1402/9/13 26,125  ( 0) مشاهده
جوجه بومی  1402/9/14 83,679  ( 0) مشاهده
اردک  1402/9/14 42,250  ( 0) مشاهده
مرغ زنده  1402/9/14 69,000  ( 1500) مشاهده
مرغ کشتار  1402/9/14 84,000  ( 0) مشاهده
خروس زربال  1402/9/13 30,750  ( 0) مشاهده
خروس آرین  1402/9/13 19,000  ( 0) مشاهده
تخم مرغ  1402/9/14 46,000  ( 0) مشاهده
کبک  1402/9/14 47,083  ( 0) مشاهده
جوجه بوقلمون  1402/9/14 181,417  ( 0) مشاهده
شتر مرغ زنده  1402/9/14 1,755,500  ( 0) مشاهده
بلدرچین زنده  1402/9/14 16,675  ( 0) مشاهده
پولت  1402/9/14 54,825  ( 0) مشاهده
ایکون