ستایش گوشت بوقلمون و شترمرغ

image_pdfimage_print

این روزها عرضه گوشت بوقلمون و شترمرغ در فروشگاه‌های گوشت، بیشتر شده است و خیلی از افراد، آگاهی دقیقی نسبت به خوبی‌های این دو نوع گوشت ندارند.

دکتر رضا راست‌منش، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی درباره مزایای گوشت بوقلمون می‌گوید: «گوشت بوقلمون، ۱۳ درصد چربی در هر ۱۰۰ گرمش دارد که این میزان چربی از گوشت شترمرغ بیشتر و تقریبا برابر با گوشت بلدرچین است. پروتئین این گوشت، ۲۷ درصد در هر ۱۰۰ گرم، روی آن ۹/۲ میلی‌گرم و آهنش هم ۹/۱ میلی‌گرم است. بنابراین می‌توان گفت که میزان آهن گوشت بوقلمون تقریبا به اندازه گوشت قرمز است و در کل می‌توان آن را هم به عنوان یک تنوع غذایی در برنامه روزانه جای داد.»

 وی تاکید می‌کند که از آنجا که چربی بوقلمون از چربی گوشت گوسفندی کمتر است، می‌توان مصرف آن را به گوشت گوسفند هم ترجیح داد.

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی اشاره‌ای هم به مزایای گوشت شترمرغ داشت و گفت: «محتوای چربی گوشت شترمرغ از سایر گوشت‌ها کمتر است و از طرف دیگر در هر ۱۰۰ گرم از گوشت ران شترمرغ، ۳ تا ۱/۳ میلی‌گرم آهن وجود دارد. در صورتی که این عدد در هر ۱۰۰ گرم از گوشت سینه مرغ، تنها ۱ تا ۲/۱ میلی‌گرم است. ضمن اینکه ۷/۴ میلی‌گرم روی در هر ۱۰۰ گرم از گوشت ران شترمرغ پیدا می‌شود در حالی که مقدار این ماده معدنی در ۱۰۰ گرم از گوشت گاو و گوسفند حدود ۲ میلی‌گرم و برای مرغ هم کمتر از ۱ میلی‌گرم است. گوشت شترمرغ نزدیک به ۲۹ درصد پروتئین دارد در صورتی‌که فقط ۱۸ درصد از گوشت مرغ از پروتئین تشکیل شده است.»

 راست‌منش در نهایت اینطور نتیجه‌گیری کرد که گوشت شترمرغ دارای مواد معدنی غنی و چربی پایینی است و این امر یک مزیت بزرگ برای آن محسوب می‌شود.

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار