شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود

نائب رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی مازندران گفت : شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود . به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر میران آملی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در آمل افزود : با گزارش های میدانی کارشناسان دامپزشکی ، به هیچ وجه تاکنون در طیور صنعتی مازندران موردی از آنفلوانزای مرغی مشاهده نشده است .

وی گفت : کسانی که این شایعه را در شبکه های اجتماعی و رسانه ها منتشر کردند ، قصد ضربه زدن به فعالان صنعت طیور مازندران را دارند .
او به تولید ماهانه حدود ۲۰ هزار تن گوشت مرغ در زنجیره توزیع کشور اشاره کرد و گفت: مازندران یکی از قطب های مهم تولید و عرضه مرغ گوشتی در کشور است و متاسفانه برخی سودجویان و رقبا با هدف ضربه زدن به این صنعت پردرآمد و اشتغالزا ، هر چند وقت به بهانه های مختلف ، تولید کنندگان استان را دچار استرس می کنند.
** ضرورت اصلاح بیمه کشاورزی
نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران همچنین با اشاره به خسارت باغداران استان در سرما و برف کم سابقه اوایل آذر امسال ، گفت : این مشکلات برای باغداران مازندرانی در حالی رقم خورد که شمار زیادی از باغداران به علت همکاری نداشتن مناسب بیمه گذار ، تمایلی به بیمه کردن محصولات خود نداشتند و متاسفانه در این بخش خسارت زیادی برجای ماند.
وی افزود : شفاف نبودن بیمه ها در حمایت واقعی از بخش تولید باعث شده تا از حدود ۱۲۰ هزار هکتار باغ مرکبات مازندران کمتر از ۶ هزار هکتار زیر پوشش بیمه باشد .
او ادامه داد : این رقم ناشی از ناامیدی باغداران از نحوه پرداخت و کمی میزان غرامتی است که بیمه به آنان در سال های گذشته پرداخت کرد .
نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت : بخشی از خسارت وارده ناشی از سرما و برف ماه گذشته به کشاورزان مازندرانی در نشست مجمع نمایندگان استان ، اتاق بازرگانی با هیات دولت و مجموعه مدیران استان در قالب تسهیلات کم بهره و بلاعوض جبران می شود.
** رتبه یک مازندران در بسته رونق تولید
میزان آملی همچنین از همکاری و تعامل بانک های مازندران در پرداخت تسهیلات رونق تولید قدردانی کرد و گفت : خوشبختانه اکنون در مازندران فضای پرداخت تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت و کمک بانک ها به بخش تولیدی صنعت و کشاورزی واحدهای زیادن دیده امیدوار کننده است.
وی با بیان اینکه سهم مازندران از مجموع هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی اولویت دار کشور برای بهره مندی از تسهیلات رونق تولید حدود ۴۸۰ میلیارد تومان بوده است ، افزود : تاکنون با کمک و تسهیل بانک های استان، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مصوب شده رونق بخش تولید پرداخت شده و پرونده بقیه واحدهای نیز در مراحل تکمیل پرونده قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک خلاصه یی از مزایای پرورش بوقلمون جایگزین آنتی بیوتیک در طیور