شرایط لازم برای واکسیناسیون

شرایط لازم برای واکسیناسیون

شرایط لازم برای واکسیناسیون

واکسیناتور باید در کار خود خبره، توانا ، متعهد، با حوصله و با تجزیه بوده و دارای اطلاعات پایه در زمینه اتیولوژی ، ایمونولوزی، میکروبیولوژی و اپیدمیولوژی بیماری دام و طیور باشد . وی باید
فرد مقید به امور بهداشتی بوده تا ضمن انجام کار مطلوب، نسبت به سلامت و بهداشت خود و دامهای واکسینه حساسیت کافی منظور نماید. دانستن زمان و اولویت انجام واکسیناسیون جوجه (زیر نظر دامپزشک ) ، سن تزریق، محل تزریق از جمله موارد ضروریست که باید واکسیناتور نسبت به آن آگاهی داشته باشد .

او باید بگونه ای اقدام نماید که خود عامل اشاعه بیماری از منطقه ای به منطقه دیگر نباشد. از اینرو نباید بدون رعایت شرایط بهداشتی از یک دامداری به دامداری دیگر یا از یک روستا به روستای بعدی رفت و آمد نماید .

برنامه ریز ی قبلی برای نحوه و زمانبندی واکسیناسیون جوجه، بسیار مهم و ضروری است. قبل از واکسیناسیون ،دامداران منطقه مورد نظر را در جریان امر قرار دهید تا همکاری بهتر بعمل آید .

فرهنگ سازی و تغییر ذهنیت دامداران سنتی جهت اجرای دامداری صحیح ، بسیار سخت ولی فوق العاده ارزشمند می باشد. باید توجه داشت که نحوه ترویج و عملکرد واکسیناتور در نتیجه گیری مطلوب از واکسیناسیون جوجه بسیار مهم و بنوعی اشاعه فرهنگ صحیح دامداری است .

واکسیناتور مبلغ و مشوق انجام واکسیناسیون در سطح دامداری هاست، در واقع عملکرد و نحوه برخورد او با دامدار در میزان استقبال دامدار از انجام واکسیناسیون بسیار موثر می باشد، از اینرو آموزش در آغاز کار و حین خدمت برای او اجباری و ضروری است

شرایط جایگاه

شرایط لازم برای واکسیناسیون
تمیزی، خشک بودن بستر ، وجود نور، فضا و تهویه کافی ، دوری از نور مستقیم و حرارت خورشید بهنگام واکسیناسیون و جدا بودن د امها براساس سن، جنس، آبستن و بیماری احتمالی ،از شرایط لازم برای انجام واکسیناسیون مطلوب است.

در ضمن پس از واکسیناسیون بخصوص در فصل زمستان دمای جایگاه دام نباید کاهش یابد. وجود تراوا در هر دامداری بمنظور سهولت در انجام واکسیناسیون و کاهش استرس بسیار مطلوب است. وجود قرنطینه در هر دامداری بسیار واجب و ضروری است

شرایط دامدار
دامدار باید آگاه و آشنا به فواید واکسیناسیون بوده و ضمن استقبال از آن ، همکاری لازم را بعمل آورد. باید به دامدار آموخت که بهره وری و حفظ مطلوب سرمایه، شرایط اول بقاء و رقابت در عرصه هر فعالیت انتفاعی است و چون سرمایه وی دام اوست، لذا سلامت دام باعث بهره مندی و افزایش توان تولید او خواهد شد . نحوه عملکرد ، طرز برخوردو نحوه اطلاع رسانی از سوی واکسیناتور در این امر بسیار تعیین کننده و مهم است .

به دامدار گوشزد شود که عدم همکاری او باعث اش اعه و سرایت بیماری به سایر دامداریها شده و خسارات فراوانی بهمراه خواهد داشت. به دامدار توصیه شود در طی انجام عملیات یا پس از واکسیناسیون هرگز به خرید و فروش و جابجائی دام مبادرت نکرده و هرگز دام جدید را بدون طی زمان قرنطینه وارد گله خود ننماید .

به دامدار ت اکید گردد که عدم مشاهده بیماری در منطقه دلیلی بر عدم وجود و حذف بیماری نیست و این نباید بهانه ای برای ممانعت یا انصراف از واکسیناسیون سالیانه باشد

شرایط لازم برای واکسیناسیون
سعی کنید واکسن را به اندازه دز توصیه شده تزریق کنید، مصرف بیش از دز توصیه شده نه تنها بر میزان ایمنی موثر نیست بلکه باعث بروز عوارض ناخواسته و صرف هزینه بیشتر خواهد شد . مصرف کمتر از دز توصیه شده نیز علاوه بر عدم ایجاد ایمنی لازم، ممکن است باعث ایجاد تحمل در سیستم ایمنی گردد .

واکسن مورد مصرف باید از مراجع معتبر تهیه شده و در زنجیره سرد 4-8 درجه سانتیگراد نگهد اری شده باشد .

هر واکسن دارای تاریخ مصرف بوده و از مصرف واکسنهای تاریخ گذشته باید خودداری شود . قبل از مصرف، مندرجات روی برچسب آنرا بدقت مطالعه نموده و بهنگام مصرف ، حتما ویال واکسن را بخوبی هم بزنید تا محتوای آن یکنواخت شود . ویالهای نیمه مصرف واکسن نباید ذخیره سازی شده و مجددا مورد مصرف قرار گیرد.

واکسنها در همه حال باید در سردخانه و بدور از نور خورشید نگهداری شود.

واکسن را پس از خروج از زنجیره سرد می بایست حداکثر ظرف نیم تا یک ساعت مصرف کرد. در صورت حفظ زنجیره سرد، محتوای واکسنهای زنده لیوفیلیزه ، حداکثر تا 2 ساعت پس از آماده سازی با حلال و محتوای واکسنهای کشته، حداکثر 6-8 ساعت پس از باز کردن درب آنها فرصت مصرف دارند

شرایط زمانی
در اجرای واکسیناسیون در سطح گله ، دو هدف اصلی باید تحقق یابد
1- ایمنی سازی گله موجود
2- ایجاد ایمنی در نتایج حاصل از آنها
در واقع در واکسیناسیون ، دام و طیور مادر از طریق ایمنی فعال و نتایج آنها از طریق ایمنی غیر فعال مصونیت می یابند

دفتر تهران
جهت استعلام قیمت روز جوجه شترمرغ
آدرس :تهران، سهروردی شمالی، بن بست بیشه
شماره شرکت: 88433196 021
پشتیبانی فروش انواع جوجه بوقلمون ، شترمرغ ، مرغ بومی ، مرغ بلک استار، مرغ ال اس ال ، مرغ تخمگذار ، اردک ، بلدرچین ، کبک و طیور :
09123968671
09121986651

دفتر اصفهان
جهت استعلام قیمت روز جوجه شترمرغ
آدرس : اصفهان،خیابان جابر انصاری،ابتدای 5آذر،ساختمان رسول،طبقه دوم،واحد4
شماره شرکت: 03134419879
پشتیبانی فروش انواع جوجه بوقلمون ، شترمرغ ، مرغ بومی ، مرغ بلک استار، مرغ ال اس ال ، مرغ تخمگذار ، اردک ، بلدرچین ، کبک و طیور :
09131005836
09131007689

پرداخت به روز غرامت واحدهای تولیدی خسارت دیده از آنفلوانزا09121986651

واکسیناسیون

تماس با پشتیبانی فروش

09123968671

09121986651

09131007689

09131005836

مشاوره رایگان پرورش

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هفت =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
بایگانی

فروش جوجه مرغ بومی

آریا منتخب پارسیان

فروش جوجه بوقلمون

09131005836

09131007689