صادرات قرقاول، کبک و بلدرچین به عراق، افغانستان، ارمنستان و آذربایجان

image_pdfimage_print

در حالی که سالانه ۱۶۸ تن گوشت کبک، قرقاول و بلدرچین با درآمد ارزی ۲۴۰ هزار تومان صادر می‌شود و امکان صادرات آن تا یک‌هزار و ۲۰۰ تن در سال وجود دارد، به‌علت سنگ‌اندازی سیستم بانکی مجتمع با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند.
مدیرعامل بزرگ ترین مجتمع پرورش کبک، قرقاول و بلدرچین کشور با اعلام این خبر گفت: سالانه ۱۶۸ تن گوشت بلدرچین، قرقاول و کبک از این مجتمع به کشورهای عراق، افغانستان، ارمنستان و آذربایجان صادر می‌شود.
ابوالفضل هنزایی افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت کبک حدود ۱۴ دلار، قرقاول ۲۰ دلار و بلدرچین شش دلار برآورد شده است که حدود ۲۴۰ هزار دلار در سال درآمدزایی برای کشور دارد.
تولید با ظرفیت ۳۰ درصدی
وی خاطرنشان کرد: در حالی که این مجتمع با سرمایه‌گذاری شش میلیارد تومانی بخش خصوصی و ۸۰۰ میلیون تومانی تسهیلات دولتی راه‌اندازی شده است، به‌علت عدم حمایت‌های سیستم بانکی اکنون با ظرفیت ۳۰ درصدی فعالیت می‌کند.
هنزایی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی بهانه‌های زیادی آورده‌اند که مهم‌ترین آنها نداشتن بودجه کافی است.
وی تصریح کرد: عدم پرداخت تسهیلات به تولیدکننده‌ای که مدارک کامل داشته و در سطح صادراتی فعالیت می‌کندف در حالی است که عده‌ای با داشتن روابط و استفاده از برند آقازادگی می‌توانند تسهیلات چندصد میلیاردی دریافت کنند.
هنزایی یادآور شد: بانک سپه به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل شناخته می‌شود که اکنون با پرونده‌های درخواست تسهیلات به حوزه کشاورزی با مهر بایگانی شد برخورد می‌کند.
اشتغال‌زایی پرورش کبک مغفول ماند
مدیرعامل مجتمع پرورش کبک، قرقاول و بلدرچین تأکید کرد: از سال ۸۱ با خریداری گله اصلاح‌شده مولد از کانادا، پرورش در استان یزد آغاز شد و با به‌کارگیری تکنیک‌های اثربخش مدیریت حجم تولید به‌گونه‌ای بالا رفت که علاوه بر عرضه داخلی، صادرات به لبنان، قطر و عربستان نیز صورت می‌گرفت، اما تاکنون به‌علت عدم حمایت از تولیدکنندگان واقعی و سنگ‌اندازی سیستم بانکی امکان توسعه پرورش و صادرات تحقق پیدا نکرده است.
وی با اشاره به اشتغال‌زایی این صنعت اظهار داشت: یک واحد صنعتی بیش از ۲۵ تا ۳۰ نفر را به‌طور مستقیم مشغول به کار خواهد کرد، در حالی که اشتغال‌ازیی غیرمستقیم آن دامنه‌ای بیش از ۵۰۰ نفر را شامل می‌شود.
کبک پرورشی پرسود
هنزایی در پاسخ به وضعیت پروش کبک به‌عنوان یک صنعت مکمل گفت: کشاورزانی که دارای محیط سرپوشیده هستند و از تکنیک‌های پرورش این پرنده خبر دارند، می‌توانند به‌عنوان مکمل فعالیت خود را آغاز کنند.
وی همچنین افزود: طول دوره پرورش کبک سه تا چهار ماه است و پرورش بلدرچین ۴۰ روز که به مراتب مشتری‌پسندی کبک بیشتر است.
هنزایی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر قیمت تحویل لاشه به کشتارگاه ۲۷ هزار تومان است که با حاشیه سود ۱۰ هزار تومانی به فروش می‌رسد.
وی در پایان تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت کبک در خرده‌فروشی‌های سطح شهر ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان گزارش شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار