صادرات گوشت سفید اقدامی لازم برای رفع مشکل مرغداران

image_pdfimage_print

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از اقدامات لازم برای رفع مشکل مرغداران صادرات گوشت سفید است.
حسن رکنی،درخصوص وضعیت دامداری گناباد گفت: مصرف گوشت مرغ در کشور سالانه ۲ میلیون تن در سال است ولی با زیرساخت های ایجاد زمینه تولید ۲/۵ تن گوشت سفید در کشور وجود دارد لذا یکی یکی از اقدامات لازم برای رفع مشکل مرغداران صادرات گوشت سفید است.
با همه مشکلات موجود ازجمله کم‌آبی و خشکسالی، کشاورزان و دامداران گنابادی در زمینه تولید محصولات زراعی و دامی تلاش می‌کنند و خوشبختانه واحدهای گناباد با شرایط سخت خیلی‌خوب کار می‌کنند.
وی اظهارکرد: تولید شیر و لبنیات یکی از نیازهای اساسی مردم است که در گناباد به این حوزه با ایجاد مجتمع‌های گاوداری و کارخانه‌جات فرآورده شیر توجه ویژه شده‌است و این اقدامات سهم بسزایی در کاهش مهاجرت و استقرار نسل جدید در این شهرستان دارد.
رکنی به جلسه هم‌اندیشی خود با نمایندگان تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان گنابادی اشاره و تصریح‌کرد: به تناسب مشکلات موجود در گناباد تصمیماتی در خصوص تأمین نهاده‌های دامی، ‌تسهیل در تسهیلات بانکی و موضوع خرید شیر توسط تعاون روستای گرفته‌شد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت کشاورزی درخصوص مشکل مرغداران گفت: مصرف گوشت مرغ در کشور سالانه ۲ میلیون تن در سال است ولی با زیرساخت‌های ایجاد زمینه تولید ۲/۵ تن گوشت سفید در کشور وجود دارد.
رکنی ادامه داد: لذا در زمان عرضه و جوجه ریزی تولیدکنندگان گاهی اوقات توازن بازار دچار مشکل شده و قیمت مرغ غالباً از قیمت واقعی تمام شده ارزان تر عرضه می‌شود و سبب بروز مشکلات برای تولیدکنندگان این بخش می‌شود.
وی یکی از اقدامات لازم برای رفع مشکل مرغداران را صادرات گوشت سفید برشمرد و تصریح کرد: یکی از اقدامات دولت در بخش کشاورزی صادارت می باشد که صادرات در بخش شیر و لبنایت نهایی شده و با نهایی شدن صادرات مرغ واحدهای نیمه فعال تولید مرغ گوشتی فعال می شود.
رکنی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم مرغ در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بوده، اذعان کرد: همجواری با برخی کشورها از جمله افغانستان و عراق زمینه مساعد برای صادرات در این حوزه فراهم شده است که باتوجه به مساعدت دولت صادرات مرغ و تخم مرغ ۵۰ درصد افزایش می یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار