?قرار دادن تخم در دستگاه هچر و دوران هچری۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱_۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

image_pdfimage_print

قرار دادن تخم در دستگاه هچر و دوران هچری

 

آریامنتخب پارسیان

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

قرار دادن تخم در دستگاه هچر و دوران هچری

تخم مرغ ها را طوری در دستگاه قرار دهید که سمت پهن آن ها به طرف بالا باشد. دلیل این مساله این است که اگر تخم را طوری بگذارید که قسمت پهن آن ها رو به پایین باشد، سر جوجه ها در قسمت پایین قرار می گیرد و جوجه به دلیل اینکه توانایی تنفس نخواهد داشت، تلف خواهد شد.

به همین صورت تخم نطفه دار شترمرغ را در دستگاه ستر به صورت عمودی در دستگاه طوری قرار داده که قسمت پهن تر و بزرگتر آن ها رو به بالا باشد و در سه روز آخر قبل از هچ تخم ها را به حالت افقی در سینی قرار دهید.

جنین شترمرغ در چهاردهمین روز پس از قرار گرفتن در دستگاه ، شروع به چرخیدن و تغییر وضعیت در راستاین محور طولی تخم می نماید. روز هجدهم نوک جنین به سمت کپسول هوا یعنی سمت انتهایی بزرگتر تخم قرار  می گیرد. سپس جنین شترمرغ به کپسول هوا نفوذ کرده و شروع به نفس کشیدن می نماید.

به همین دلیل اگر کپسول هوا به سمت پایین تخم باشد رشد جوجه با اختلال و خفگی همراه بوده و ممکن است منجر به مرگ جنین یا جوجه های ضعیف در هچ می گردد که این جوجه ها نیز مشکلات تنفسی خواهند داشت.

در دوران جوجه کشی مرغ ها به طور غریزی تخم ها را می چرخاند که اگر به صورت طبیعی یا مصنوعی (توسط دستگاه اتوماتیک ستر ) انجام نگیرد بهره وری جوجه کشی پایین می آید و میزان جوجه درآوری کاهش می یابد. این عمل از چسبیدن جنین به پوسته تخم و تلف شدن جوجه جلوگیری می نماید و از سوی دیگر به گرم شدن یکنواخت جوجه کمک می نماید. از سوی دیگر اگز نطفه به پوسته نزدیک باشد آب بیشتری از جنین تبخیر می شود. بنابراین چرخاندن تخم ها در روز باید چند بار انجام گیرد که در دستگاه ستر به کمک میله یی که به راک های نگهدارنده شانه های تخم مرغ متصل است، انجام می گیرد. تعداد چرخش تخم ها در طی روز حداقل ۴ تا ۶ بار و در ماشین های جوجه کشی هر دو ساعت خواهد بود.

مراقبت های دوران ستر در کیفیت جوجه های تولیدی تاثیر بسیار بسزایی دارد. بنابراین شما باید دقت کنید که در این دوران:

نوسان دما کمتر از نیم درجه سانتیگراد و حداقل باشد.

نواسانات رطوبت را به حداقل برسانید.

در اطراف دستگاه ستر تا پنج متر در فضای باز و دومتر در فضای بسته یی که دیوارهای بتونی دارد، از تلفن همراه استفاده ننمایید و حتی تلفن همراه خود را از این شعاع نزدیکتر ننمایید.

تا جایی که می توانید از سیستم های میکروکنترلی برای جوجه کشی استفاده نکنید زیرا اگر این دستگاه هنگ کرده و نوسان یا نویز داشته باشد، در کار جوجه کشی شما مشکل ایجاد می گردد.

در سه روز انتهایی ستر، تخم ها را در دستگاه هچر قرار دهید.

در دستگاه هچر سه عامل بسیار مهم دما، رطوبت و اکسیژن باید مورد توجه قرار گیرد.

*********************

 

 

در دستگاه هچر باید مقدار رطوبت را افزایش داد.علت رطوبت بیشتر در دستگاه هچر به این علت است که بعد از روز ۱۹جنین تنفس دارد ودی اکسید کربن و آب ترکیب شده و منجر به شکستگی پوسته ها می شوند.همچنین جنین در روز ۱۹مقداری از کلسیم پوسته را برداشت می کند ( ۱۲۰میلی گرم در طول ۲۱روز). در طی دوره ۲۱روزه جوجه کشی تخم مرغها ۱۸ روز در ستر و ۲ روز در هچر قرار دارند، ازاین رو نسبت دستگاه ستر به هچر باید ۱به ۶باشد.در این صورت اگر هر روز بخواهیم تخم مرغها را ست کنیم،بعضی روزها هچر خالی می شود به همین دلیل هر سه روز یکبار تخم مرغها را ست می کنیم.زمان انتقال تخم مرغها ازستر به هچر به شرایط تخم مرغها نیز بستگی دارد.در حقیقت زمانیکه ۲-۱%تخم مرغها نوک زده شوند زمان انتقال تخم مرغ است

ارتباط با کانال تلگرامی آریامنتخب با آیدی زیر

https://t.me/ariamontakhab.

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دو =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار