مرغ تخمگذار صنعتی

مرغ تخمگذار صنعتی و بومی چه نژادهای مختلفی دارد؟ انتخاب نژاد مرغ تخمگذار مناسب باید چگونه انجام بگیرد؟ کدام روش برای پرورش مرغ تخمگذار مناسب می باشد؟ کیفیت خوراک مرغ تخمگذار چه اهمیتی در سلامتی و کیفیت تخم مرغ های تولیدی دارد؟ دیگر نکات پرورش مرغ تخمگذار چیست؟

چرا پرورش مرغ تخمگذار؟

هدف از نگهداری و پرورش مرغ تخمگذار تولید تخم مرغ به صورت روزانه می باشد و در نقطه مقابل آن هدف از پرورش مرغ گوشتی تولید گوشت آن می باشد که در این مورد مسلما یک دوره زمانی تا رسیدن سن جوجه های مرغ گوشتی به سن پروار یا همان سن کشتار گذرانده خواهد شد. در نتیجه در پرورش مرغ گوشتی شما باید تا حصول نتیجه مدت زمانی را گذرانده و با وجود هزینه های تحمیلی، درآمدی نخواهید داشت که این مدت در پرورش صنعتی ۶۰ روز یا دوماه می باشد. اما در پرورش مرغ تخمگذار از زمانی که مرغ شما آماده تخمگذاری باشد شما به طور روزانه از فروش تخم مرغ های تولیدی درآمد خواهید داشت.

در نتیجه می توان گفت سود دهی پرورش مرغ تخمگذار از پرورش مرغ گوشتی بیشتر خواهد بود.

چگونه مرغ تخمگذار را از مرغ گوشتی تشخیص دهیم؟

مرغ تخمگذار جثه کوچکتری نسبت به مرغ گوشتی دارد. بلوغ جنسی آن در سن کمتری خواهد بود. از ویژگی های ظاهری مرغ تخمگذار به طور عمومی می توان به گردن باریک و بلند، داشتن تاج و ریش قرمز رنگ، بدن کشیده و پاهای ظریف اشاره نمود.

از دیگر ویژگی ها و تفاوت های مرغ تخمگذار نسبت به مرغ گوشتی می توان به کمتر بودن مصرف خوراک ، دوران پرریزی کوتاه ، و دیر کرچ شدن اشاره نمود. که همه این ها نشان از کم مصرف بودن و تولید بیشتر این نژاد دارد به نحوی که بعضی از نژادهای مرغ تخمگذار می توانند سالانه تا ۳۰۰ تخم بگذارند.

انواع نژادهای مرغ تخمگذار شامل چه نژادهایی می باشند؟

نژادهای مرغ تخمگذار تنوع بسیار زیادی دارند و در بین این نژادها آن هایی که تعداد تخم مرغ بیشتری تولید می کنند با ارزش تر می باشند و همچنین باید در مقایسه نژادهای مختلف مرغ، مقاومت آن ها در مقابل بیماری های طیور را بررسی نمایید خصوصا اگر در منطقه شما بیماری خاصی بیشتر شیوع پیدا می کند.

از انواع نژادهای مرغ که تخمگذار محسوب می شوند را می توان به مرغ تخمگذار صنعتی ( مرغ سفید که پرها و ظاهر سفید نیز دارد)، مرغ تخمگذار رنگی، مرغ تخمگذار دو رگه، مرغ تخمگذار بومی و… اشاره نمود.

در این بین مرغ تخمگذار لگهورن سفید را می توان نام برد که پرورش آن به صورت تجاری و صنعتی می باشد و از معروف ترین نژادهای مرغ می باشد.

مرغ هیبرید (مرغ تخمگذار هیبرید یا همان مرغ دورگه) که از ویژگی های بسیار بارز این نژاد تعداد تخمگذاری سالانه بالا و مصرف خوراک کم می باشد. هرچند به دلیل اینکه بدن ضعیفی در مقابل ابتلا به امراض و بیماری ها دارند کمتر مورد توجه هستند.  بعضی معتقدند دلیل مقاومت بدنی کم این نژاد دورگه بودن آن می باشد که بر سیستم ایمنی بدن این نژاد ها تاثیر می گذارد.

مرغ تخمگذار مرندی ( یا به طور ساده همان مرغ مرندی) نژاد مرغ تخمگذاری که مقاومت بسیار زیادی دارد و جزء مرغ های بومی محسوب می گردند. این نژاد ظاهر بسیار متفاوتی با دیگر نژادهای مرغ دارد بعنوان مثال جثه کوچکی داشته و کاکل ندارد، همچنین در ساق و پاهای این پرنده پر دارد.

مرغ تخمگذار هایلاین نیز از دیگر نژادهای مرغ تخمگذار می باشد که پرورش آن در کشور ما به طور گسترده انجام می شود.

روش مناسب برای پرورش مرغ تخمگذار چه روشی می باشد؟

چقدر طول می کشد که مرغ تخمگذار به تخم بیفتد؟

جوجه های مرغ تخمگذار حدود ۲۰ هفته زمان می برد که به مرحله تخمگذاری برسند. که دوران سه ماهه اول را دوران پرورش پولت می نامند. پس از این دوران پولت ها را به سالن های تولید تخم مرغ منتقل می کنند.

در هفته های ششم تا هشتم تولید تخم مرغ به اوج می رسد. طول دوران تخمگذاری معمولا دوازده ماه می باشد. در پایان این دوران تولید تخم تا ۶۵ درصد کاهش می یابد.

روش های مختلف پرورش مرغ تخمگذار چیست؟

پروش مرغ تخمگذار را می توان به صورت سالن باز و سالن بسته انجام داد. که تجهیزات وشرایط این دو روش متفاوت می باشد.

روش پرورش در قفس  چگونه می باشد؟

پرورش در قفس یکی از روش های فراگیر می باشد که هم از نظر اقتصادی وهم از نظر بهداشتی به صرفه می باشد، همچنین بر میزان تولید نیز اثر مثبتی دارد. این روش در بسیاری از مرغداری ها بر روش پرورش بستر ارجحیت دارد.

نکات پرورش مرغ تخمگذار

مرغ های تخمگذار معمولا در سنینی برای تولید تخم مرغ نگهداری می شوند که تعداد تخم گذاری بالایی داشته باشند و بعد از دو سه سال که تولید تخم آن ها کاهش یافت از چرخه تولید خارج می گردند.

تاثیر خوراک خوب بر کیفیت تخمگذاری

جیره مرغ های تخمگذار در سنین متفاوت مخصوص می باشد و فرمول متفاوتی با توجه به نیازهای جسمی آن ها دارد. به این صورت که اگر شما به بخش فروشگاهی سایت ما مراجعه نمایید می توانید به خوراک و دان مخصوص برای مرغ های تخمگذار دسترسی داشته باشید بعنوان مثال: استارتر ۱ مرغ تخمگذار، استارتر ۲ مرغ تخمگذار، دوره رشد مرغ تخمگذار، پیش تخمگذاری مرغ تخمگذار.

که هر کدام از آن ها فرمول و نسبت مواد متفاوتی ، متناسب با نیازهای مرغ های تخمگذار جهت بالا بردن سطح سلامتی و تولید تخم دارند.

اگر شما از جیره مناسبی استفاده نکنید احتمال بروز ضعف، کاهش تولید و بیماری ها می گردد زیرا نژادهای تخمگذار به شدت حساس می باشند.

 

***********************************************

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفده =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک خلاصه یی از مزایای پرورش بوقلمون جایگزین آنتی بیوتیک در طیور