?مواد تشکیل دهنده دان خرد شده و نکات مهم تغذیه طیور09121986651و09123968671

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی :
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on pocket
Share on digg

آریامنتخب پارسیان

09123968671  _ 09121986651

 

مواد تشکیل دهنده دان خرد شده و نکات مهم تغذیه طیور

 

مواد تشکیل دهنده دان خرد شده و نکات مهم تغذیه طیور : گندم، ذرت، سویا، صدف، استخوان، ماهی، کنسانتره (که متشکل از انواع ویتامینها می باشد البته تمام این ویتامینها قبلا به صورت جدا تهیه می شدند ولی اخیرا به صورت آماده کلسیم، فسفر- فیبر و انواع ویتامینها میباشد) البته این یک برنامه کلی بوده و تا سه ماهگی مناسب می باشد. برخی پرورش دهندگان معتقدند تخم مرغ آبپز مناسب ترین غذا تغذیه بوقلمون برای تغذیه  جوجه ی یک روزه می باشد. زیرا هم جوجه میل به خوردن آن دارد و هم بسیار مقوی میباشد. از تخم مرغ حداقل تا ۲ روز باید استفاده نمود ولی با افزایش سن تاثیر آن کم و هزینه زیاد می شود. البته در این ۲ روز به غیر از تخم مرغ باید به حیوان پلت خیس شده در شیر هم داد تا بد عادت نشود. البته باید بصورت تازه تهیه شود زیرا شیر زود فاسد می گردد. پس از دو روزگی تا ۲ هفتگی باید به جوجه ها پلت خیس شده و هفته ای یکبار کنسرو ماهی که چربی آن گرفته شده و هفته ای یک بار مولتی ویتامین (ویتالین) و شیرخشک مخصوص موجود در داروخانه های دامپزشکی داده شود. این برنامه را تا یک ماهگی ادامه داده و سپس مقدار دان پلت را کم کرده و به همان مقدار جوانه ی گندم تغذیه شترمرغ خشک شده جایگزین آن کنید. و ویتامین را به ویتاسید (ویتامین و آمینواسید) تغییر و شیر خشک را حذف کنید و بجای ماهی از سویا استفاده کنید. در سه ماهگی باید مواظب بود مقدار کلسیم خیلی زیاد و یا خیلی کم نباشد چون ممکن است باعث بسته شدن صفحات رشد و کور شدن قد جوجه شود. در این سن بهتر است همان برنامه ی یک ماهه اول را ادامه بدهید ولی می توان هر خوراکی به آن ها داد البته خیس کرده بدهید و سبزی هم به مقدار زیاد داده شود تا اشتهای جوجه زیاد شود (البته سبزی ها را کاملا ضد عفونی کنید) در روز یک وعده پودر ذرت هم به جوجه ها بدهیدفروش بوقلمون برنز این برنامه را تا ۶ ماهگی ادامه دهید سپس می توان مقدار دان پلت را کم کرده و از پودر ذرت و یا سبوس گندم استفاده کرد و تا ۹ ماهگی ادامه داد (البته تا زمانی که حیوان به بانگ نیامده باید همین برنامه را بدهید و پس از به بانگ آمدن هم سعی کنید خوراک را مانند جیره تولد تا 3 ماهگی مقوی کنید.

 

نکات خیلی مهمی که باید به همراه تغذیه در نظر گرفت

۱- تا زمانی که وزن جوجه به ۱/۵ کیلو نرسیده نباید از واکسن استفاده نمود زیرا باعث رعشه یا لرزه می شود

۲- زمانیکه وزن جوجه به یک ۱/۵ کیلو رسید هر ۱۵ روز یکبار نیم سی سی AD3 و هر ۱۰ روز یک بار نیم سی سی کلسیم باید به جوجه داده شود.

۳- بهترین محل برای تزریق، زیر پوست گردن فروش مرغ بومی می باشد. به این صورت که پوست گردن را بلند کرده و تزریق را در زیر پوست انجام می دهیم باید مواظب بود که سوزن به نخاع برخورد نکند.

۴- حتما جوجه را از ۲ ماهگی تا حداقل ۷ ماهگی زیر بانگ بگذارید تا به بانگ نیایند و رشدشان بیشتر شود.

کانال تلگرامی آریامنتخب پارسیان با آیدی زیر:

https://t.me/ariamontakhab

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =

انتخاب نوع محصول
فیلترها مرتب سازی نتایج
ریست افزودن تنظیمات
1 2 19
افزایش قیمت مرغ گوشتی درب مرغداری جریمه واحد های پرورش جوجه گوشتی قانون جدید جوجه ریزی واحد های پرورش جوجه گوشتی فروش مرغ بومي گلپايگان اماده به تخمگذاري فروش جوجه شترمرغ فروش شترمرغ پرواری فروش مرغ تخمگذار