نوآوری در آموزش مرغداری در عربستان

image_pdfimage_print

موسسه تکنولوژی الوطنیه (WIT)بیش از پنجاه میلیون ریال عربستان سعودی (معادل ۱۳ میلیون دلار آمریکا) را سرمایه گذاری نمود تا موسسه خیریه ای برای آموزش نحوه پرورش طیور در سطح جهانی در این کشور راه اندازی شود تا به دانشجویان شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس در این زمینه کمک نماید.
موسسه تکنولوژی الوطنیه یک شرکت ارتباطی میان الوطنیه، بزرگترین تولید کننده ی طیور در عربستان، و شرکت آموزش فنی و حرفه ای است. این موسسه تقریبا ۲۰۰ کارآموز دارد  که انتظار می رود تعداد آن ها در آینده به ۵۰۰ نفر برسد. این کارآموزان به زبان انگلیسی در زمینه طیور مطالعه دارند.
روز افتتاح
افتتاحیه در شهر بخاریه برگزار شد و فرماندار منطقه القصیم، فیصل بن مشعل، رئیس بخش پرورش طیور الوطنیه،شیخ سلیمان بن عبدالعزیز الراجحی، رئیس شرکت آموزش فنی و حرفه ای، دکتر احمد بن فهد الفوهید و رئیس موسسه تکنولوژی الوطنیه، دکتر محمد الراجحی به همراه ۳۰۰ نماینده از عربستان و صنعت جهانی طیور شرکت داشتند.

“دیدگاهی رویایی”
روی موتیمر(Roy Mutimer)، معاون رییس شرکت Cobb-Vantress در بخش اروپا، خاورمیانه و آسیا و یکی از شرکت کنندگان در این افتتاحیه اظهار داشت که دیدگاه موسسه تکنولوژی الوطنیه ” با ایجاد ارتباط میان صنعت، دولت و مقامات محلی دیدگاهی رویایی دارد. وی گفت: ” ما معتقدیم که موسسه تکنولوژی الوطنیه افراد با استعدادی را تربیت خواهد کرد، فارغ التحصیلان حرفه ای که به پیشرفت و بهبود پرورش طیور در عربستان و نواحی اطراف آن کمک می کنند. این موسسه می تواند به عنوان الگو در سراسر جهان برای حل چالش های مربوط به جذب و پرورش جوانان با استعداد در عرصه صنعت طیور قرار گیرد.

متخصصان بین المللی پرورش طیور
جزوات درسی توسط متخصصان بین المللی و عربستانی با همکاری شرکت Cobb نوشته شده است. شرکت Cobb در برنامه های خود در اروپا و آمریکا از بهترین دانشجویان این موسسه به مدت یک ماه میزبانی خواهد کرد.
اولین سال آموزش شامل کلاس های فشرده انگلیسی، موضوعات مقدماتی و مهارت های بنیادین پرورش طیور می شود. سال دوم شامل کلاس های تئوری و عملی فشرده با موضوعات مختلف در مورد طیور می باشد که حداقل دو ماه برای آغاز کار مرغداری زمان می برند.

گسترشی برای الوطنیه
الوطنیه برنامه توسعه ای خود را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرد تا در سال ۲۰۱۶ بتواند ۱.۱ میلیون جوجه نیمه گوشتی در روز تولید نماید. سال ۲۰۱۴ میزان جوجه نیمه گوشتی به ۷۵۰.۰۰۰ در روز رسید. عربستان سعودی در نظر دارد با تولیدات بیشتر در بخش طیور واردات خود را کاهش دهد؛ در سال ۲۰۱۵، ۴۲ درصد از نیازهای این کشور که برابر با ۱.۴۴ میلیون تن بود از طریق محصولات داخلی برآورده شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار