نوآوری در تغذیه طیور، تکیه اروپا به واردات سویا را کاهش می دهد

image_pdfimage_print

بسیاری از خرده فروشان نیازمند منبعی نسبتا قابل تکیه برای محصولات خوراکی نظیر سویا هستند تا بتوانند از قطع درختان جنگلی جلوگیری نمایند، اما این موضوع در آینده سختگیرانه تر خواهد شد زیرا خرده فروشان برای دریافت اعتبارهای زیست محیطی  با هم رقابت می کنند. به نظر می رسد سال ۲۰۲۰ برای اکثر خرده فروشان انگلستان سالی باشد که به سوی منابع غذایی تایید شده و با ثبات باشد.
به علاوه، تکیه بر مواد غذایی وارداتی مانند سویا، اروپا را در مقابل تغییر پذیری بالای قیمت ها آسیب پذیر می کند و میزان هزینه انتقال مواد خوراکی حیوانات از تولید کننده به مشتریان را افزایش می دهد.
سخنگویان شرکت ABN، اد ادبیی(Ade Adebiyi) و هوگ برتون (Hugh Burton) اظهار داشتند که زنجیره تامین خوراکی ها باید برای بهبود گواهی منبع جایگزین تلاش کنند و همچنین تکیه خود بر استفاده از سویا را کاهش دهند.
برتون در این مورد توضیح داد که اتحادیه ترکیب مواد غذایی اروپا برای تشکیل سیستم آزمایش و محک زنی چگونه عمل کرده است تا برنامه تمامی گواهی های مختلف به استاندارد خود نزدیک شود. این استانداردها ۳۷ ضابطه اساسی دارند. در حال حاضر۹ برنامه وجود دارد که ضوابط اتحادیه تولید کنندگان مواد غذایی اروپا و ۵ اتحادیه دیگر در این زمینه را شامل می شود.
آقای برتون گفت که این برنامه ها در دستور کار است تا به تدریج استانداردهای برنامه ثابت سازی را در سال های آینده افزایش دهد. وی گفت: “کاری که ما می خواهیم انجام دهیم این است که صنعت را بدون افزایش قیمت جلو ببریم.”
آقای ادبیی به راه حل دیگری اشاره کرد که می تواند اتکای زیاد اروپا به پروتئین سویا را کاهش دهد. وی معتقد است که استفاده از پژوهش های نوآورانه برای ایجاد ارزش غذایی بیشتر از همان مواد غذایی می تواند این اتکا را کاهش دهد.
یکی از امکانات این است که از منابع پروتئینی غلیظ شده استفاده شود که از مواد غیر قابل هضم یا از بخش های نامطلوب سویا یا دیگر منابع پروتئینی استخراج می شود.
” این نوع  مواد که در خوراک استفاده می شوند امروزه محبوب تر شده است و دسترسی به آن ها بیشتر شده  و مشاهده می کنیم که استفاده از رده های مختلف مواد غذایی برای تولید منابع پروتئینی هر روز افزایش می یابد. این مواد شامل سیب زمینی، شلغم، باقالی ها، نخود فرنگی یا گندم می شود”.
وی افزود: ” با از بین بردن بخش های غیر قابل استفاده یا بخش هایی که قابلیت هضم کمتری دارند، می توانید سلامت روده و سلامت کلی حیوان را بهبود ببخشید.”
مراقبت از روده در جوجه ها نیز بسیار اهمیت دارد زیرا وسعت روده آنها مانند طیور بالغ است، در نتیجه استفاده از پروتئین غلیظ شده برای آن ها می تواند به آغاز زندگی آن ها کمک نماید. این امر به تولیدکنندگان کمک می کند تا میزان‌ استفاده از آنتی بیوتیک را در مزارع کاهش دهند، که این امر خود یکی از اهداف آینده مصرف کنندگان است، و در نتیجه محصولات بهتری بدست آورند.
یکی دیگر از نوآوری ها که آقای ادبیی به آن اشاره می کند سوپردوز فایتاز است که این کار شامل استفاده از دز بالای آنزیم در خوراک است تا فیتات ضد مواد مغذی در روده کاملا تفکیک شود.
وی گفت: ” زمانی که فیتات کاملا خرد شود، عملکرد بهبود می یابد.” این بهبود شامل بهبود نسبت تبدیل غذا نیز می شود. گاهی چنین تغییراتی موجب افزایش درآمد نیز می شود.
آقای ادبیی در ادامه گفت: “ما باید این مراحل پیش پا افتاده و ساده را انجام دهیم و بازدهی را بالا ببریم… همه باید دست به دست هم برای نوآوری صنعت بکوشیم.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار