واردات واکسن طیور علی‌رغم تولید در کشور

image_pdfimage_print

رئیس موسسه سرم سازی رازی با اشاره به سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: ما در این سال انتظار داریم که روی این موضوع کار شود که چرا واکسن طیور به کشور وارد می‌شود، در حالی که مشابه آن در موسسه رازی تولید می‌شود.
حمید کهرام با اشاره به موضوع تضمین کیفیت در موسسه رازی اظهار داشت: تضمین کیفیت در موسسه رازی دارای جایگاه ویژه‌ای است.
رئیس موسسه سرم سازی رازی با بیان اینکه نزدیک به ۱۰ ماه است که موسسه روی واکسنها با توجه به اقتصاد مقاومتی کار تضمین کیفیت را شروع کرده است، افزود: عمر قفسه‌ای برخی از واکسنها را بازنگری مجدد کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه در زمینه نگهداری بیشتر از واکسن‌ها با توجه به تاریخ انقضا حقیقی آن‌ها با وزارت بهداشت وارد مذاکره شده‌ایم، گفت: نتایج و مستندات آزمایش در این زمینه را به وزارت بهداشت ارائه می‌دهیم.
کهرام با بیان اینکه اکثر واکسن‌های دامی در کشور توسط موسسه رازی تولید می‌شود، افزود: به همین سبب نیاز نیست که واکسن از خارج از کشور وارد شود.
وی با اشاره به اینکه شاید در یک یا دو مورد به سبب کمبود در بخشی از آن نیاز به واردات باشد، گفت: در اکثر موارد واکسن‌های مورد استفاده برای گاو و گوسفند در کشور تولید می‌شود و واردات انجام نمی‌شود.
کهرام با بیان اینکه در مورد واکسن طیور ظرفیت موسسه رازی در مورد نیازهای کشور کفایت می‌کند، افزود: این درحالی است که متاسفانه از خارج از کشور واردات واکسن طیور انجام می‌شود.
وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: ما در این سال انتظار داریم که روی این موضوع کار شود که چرا واکسن طیور به کشور وارد می‌شود، در حالی که مشابه آن در موسسه رازی تولید می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار