پرندگانی برای پرورش در مزارع

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی :
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
image_pdfimage_print

پرندگانی برای پرورش در مزارع

این ۶نوع پرنده رابرای مزرعه خود درنظربگیرید

مرغ ها اولین انتخاب برای پرورش پرنده، جهت تولید تخم و گوشت آن ها می باشد ولی شما می توانید انواع دیگر پرندگان را نیز پرورش دهید.

گزینه هایی برای انتخاب پرنده های مناسب برای مزرعه شما وجود دارد. هر یک از این انواع نیازها و فواید منحصر به فرد خود را به ارمغان می آورد ، و ممکن است جایی برای همه آنها پیدا کنید و یا بفهمید که تنها یک نوع واقعاً متناسب با سبک زندگی شما خواهد بود.

ممکن است مردم فکر کنند مرغ تنها گزینه تخم مرغ تازه در مزرعه است ، اما این طور نیست.

اکثر گونه های پرندگان تخم گذارند، همه گونه ها به دلیل گوشت آنها با ارزشند ، و برخی دیگر ارزش های ویژه دیگری در تهیه غذای خانگی دارند.

پرندگانی برای پرورش در مزارع

۱- جوجه های مرغ

بهترین پرنده شناخته شده جهت پرورش خانگی است. جوجه های مرغ از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا به آسانی نگهداری می شوند و بسیار سودمندند. آن ها بیش از ۵ هزار سال است که به صورت خانگی نگه داری می شوند، از زمانی که برای اولین بار در آسیا از یک پرنده وحشی به نام Red junglefowl  اهلی شد.

این پرندگان خاردار هنوز هم در جزایر سراسر اقیانوس آرام جنوبی یافت می شوند.

جذابیت مرغها در جوامع باستان و دنیای مدرن ما تطبیق پذیری باورنکردنی آنها به عنوان حیوان اهلی است.   مرغها همه این کارها را می کنند: آنها تخم مرغ های خوشمزه می گذارند ، گوشت تهیه می کنند ، حشرات می خورند ، می توانند پرهای زیبایی به شما بدهند، آنها می توانند حیوانات خانگی خوبی باشند ، به شما کود ارگانیک می دهند و آنها را ارزان و آسان نگه می دارند.

مرغ بالغ در هفته چهار تا شش تخم می گذارد ، این بدان معناست که سه یا چهار مرغ به اندازه کافی برای نگهداری از خانواده کافی است. برای خوابیدن به خروس احتیاج ندارند. پرورش یافته برای گوشت ، مرغ می تواند چندین روز خانواده را تغذیه کند و گوشت ناهار ، سالاد و سوپ را تهیه کند. جوجه ها به هر پرنده حدود ۴ فوت مربع احتیاج دارند و یک ریز اندام. آنها تقریباً ۱/۴ پوند خوراک در روز می خورند ، و پرورش گوشت مرغ خود بسیار آسان است. بسیاری از کشاورزان خریدهای خوراک مرغ را مستقیماً با فروش تخم مرغ تازه مزرعه خود تأمین می کنند.

۲- غازها

قدیمی ترین پرنده های اهلی ، غازها می توانند مکمل های دوستانه و مفیدی در حیاط مزرعه باشند. آنها کارهای بسیار بیشتری نسبت به گله مرغ ها انجام می دهند ، اما آنها هنوز هم نگهداری آسانی دارند و می توانند سودهای مختلفی را برای شما به ارمغان آورند.

غازها می توانند ۲۰ قاشق غذاخوری ۴۰ تخم مرغ در سال بگذارند ، و یک تخم غاز به اندازه کافی بزرگ است که به خودی خود یک املت کامل ایجاد کند.

غازها به دلیل گوشت تیره خوشمزه خود باارزشند ، و پرهای آنها بالشها و رختخواب های ما را پر می کنند.

این پرندگان بزرگ کاربردهای غیر منتظره ای نیز دارند. آنها برای علفهای هرز چند گیاه پهن برگ استفاده می شوند ، مانند نگه داشتن رشد در اطراف گیاهان مانند توت فرنگی.

آنها همچنین حیوانات محافظ بسیار خوبی هستند  و با صدای بلند به نشانه هر گونه مزاحم یا تغییر رفتار می کنند. در حالی که غازها دارای شهرت پرخاشگری هستند ، اما دست آموزان معمولاً دوست داشتنی و دوستانه هستند.

غازها به فضای بیشتری نیاز دارند ، حدود ۱۰ فوت مربع برای هر پرنده. آنها برای بلعیدن مواد غذایی خود به آب دسترسی دارند ، اما برای حمام کردن آنها نیازی به حوضچه کامل ندارید. تا زمانی که آب به اندازه کافی عمیق باشد که آنها بتوانند منقار خود را غوطه ور کنند ، باید خوب باشند و غازها در تابستان در مرتع نگهداری شوند. در صورت وجود هر نوع دانه کمی به چرای خود احتیاج دارید.

۳- اردک ها

اردک ها هزاران سال در مزارع پرورش داده شده اند و اردک های وحشی شکار شده و تخم های آنها حتی قبل از آن خورده می شود.

انواع مختلفی از اردک ها در اهلی کردن نسبت به آنچه حدس می زنید وجود دارد.

انواع قائم و لاغر وجود دارد که به دوندگان معروف هستند، انواع بی نظیر گوشتی و همچنین نژادهای شناگر.

هر نوع نیازهای خاص خود را دارد ، اما مانند غازها برای خوشبختی نیازی به حوضچه ندارند. اردک ها از آب برای استحمام و خوردن استفاده می کنند.

اردکها به هر پرنده تقریباً به ۴ فوت مربع احتیاج دارند.

غازها و اردکها برخلاف مرغها روی زمین می خوابند.  اردک های بزرگسالان روزانه ۱/۴ پوند خوراک می خورند ، و عاشق رفتارهای ویژه ای هستند. اردک ها همه گیاهان خوش خوارکی هستند و به اندازه کاهو ، گوجه فرنگی و نان از کباب ها ، مارمولک ها و موش ها لذت می برند.

نکته ای که باید در مورد اردک ها به ویژه نژادهایی مانند مالارد و پکینز به خاطر بسپارید این است که آنها بسیار کثیف تر از سایر مرغ ها هستند. Waterfowl ذاتاً کثیف است ، زیرا بخشی از زندگی روزانه آنها شامل آب پاشیدن آب است که مساحتی را که در آن نگهداری می شود را پوشش می دهد و اگر گل و لای در هر جایی از مزرعه شما وجود داشته باشد تضمین می شود که آن را پیدا کنند و در آن بازی کنند.

۴- بلدرچین ها

پرنده دیگری که معمولاً رفتار آن در لبه اهلی کردن است ، بلدرچین است.

بلدرچین تقریباً شبیه به قرقاول ها است ، نوع دیگری از مرغداری که ممکن است در خانه جدید امروزی پیدا کند.

قرقاول ها اغلب بزرگتر هستند ، و معمولاً لک های درخشان و صداهای بلندتر دارند.

بلدرچین پرندگان بزرگی است که می توانند در یک مزرعه کوچک نگهداری شوند زیرا خود آنها کمرنگ هستند و به هر پرنده در یک پناهگاه فقط نیاز به ۱ فوت مربع دارند.

آنها نیاز به خوابیدن در بلندی ندارند و به جعبه های لانه سازی احتیاج نداشته ، و ترجیح می دهند تخم هایشان را در گوشه های خصوصی قرار دهند. از نظر طبیعت ، آنها دوست دارند مکان های زیادی برای پنهان کردن خود داشته باشند.

بلدرچین به طور میانگین بیش از ۲۰۰ تخم در یک سال دارد.

این تخم ها ریز و درشت هستند و یک ظرافت محسوب می شوند. گوشت بلدرچین نیز دارای قیمتی است ، اما این نژاد در هر پرنده بازده بسیار کمی دارد. آنها بسیار فعال هستند و باید در اجرا سرگرم شوند و یا در محدوده آزاد مجاز باشند. این همچنین باعث می شود آنها برای تماشای علوفه و بازی بسیار سرگرم کننده باشند ، و بلدرچین بالغ فقط روزانه ۱۵ گرم خوراک بخورد.

۵- بوقلمون ها

برای اولین بار در حدود ۲۰۰۰ سال پیش اهلی ، بوقلمون ها از مکزیک و آمریکای مرکزی سرچشمه گرفته اند. بوقلمون ها در درجه اول به دلیل گوشت آنها پرورش می یابد اما به عنوان حیوانات اهلی رایج تر می شود.

در حالی که شما احتمالاً از سنت شکرگذاری با گوشت بوقلمون آشنا هستید ، این پرندگان نیز هفته ای دو یا سه تخم تخمگذار می گذارند که درست مثل تخم مرغ می توان آنها را خرد کرد یا سرخ کرد.

وزن هر کدام حدود ۲۰ پوند ، بوقلمون های بالغ نیز می توانند از گله پرندگان کوچکتر محافظت کنند. آنها کاملاً کنجکاو هستند ، که ممکن است به بی ترس بودن از مردم منجر شود.

آریا منتخب پارسیان

شرکت آریا منتخب پارسیان با بیش از ۱۰سال سابقه در زمینه پرورش طیور،به ویژه شترمرغ ، بوقلمون افتخار دارد به لطف پروردگار قدمی در راستای پیشرفت کشور عزیزمان ایران داشته باشد. این شرکت درزمینه تولید و فروش کلیه فرآورده های به دست آمده از شترمرغ و بوقلمون و مرغ بومی آماده خدمتگذاری می باشد.

کانال تلگرام ما : اریا منتخب پارسیان 

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

مشاوره رایگان پرورش

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =

انتخاب نوع محصول
Filters Sort
نام محصول
قیمت
تعداد
فروش شترمرغ مولد
تومان7500000
جوجه شترمرغ آفریقایی سه ماهه
تومان1200000
جوجه شترمرغ آفریقایی یک ماهه
تومان850000
جوجه شترمرغ کانادایی ۲۰ روزه
تومان700000
شترمرغ آفریقایی ۱۰ روزه
تومان550000
جوجه شترمرغ هچری
تومان500000
آخرین اخبار
لیست قیمت انواع جوجه 2 مرداد 1400 لیست قیمت انواع جوجه 26-۴-۱۴۰۰ جوجه رنگی ها واکسینه نیستند! لیست قیمت انواع جوجه 21-4-1400 فروش محصولات مالداری افغانستان فروش جوجه فیل مرغ گمرک دوغارون فروش جوجه فیل مرغ یکروزه نژاد برونز به افغانستان فروش جوجه تخمی صنعتی به افغانستان نژاد (هایلاین، ال اس ال، و نیکچک) لیست قیمت انواع جوجه 13-4-1400 لیست قیمت انواع جوجه 7-4-1400 لیست قیمت انواع طیور 2-4-1400 راهنمای پرورش غاز لیست قیمت فروش جوجه 31-3-1400 قیمت روز جوجه شترمرغ اصلی ترین صفات مد نظر در اصلاح نژاد طیور لیست قیمت انواع طیور 29-3-1400 چرا اصلاح نژاد در طیور انجام می شود؟ طبقه بندی مرغ های بومی ایران لیست قیمت انواع طیور ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ آماده کردن سالن پرورش جوجه گوشتی نژادهای مختلف مرغ و خصوصیات ظاهری آن ها - بررسی کامل لیست قیمت انواع جوجه 23-3-1400 شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 هجده نکته اساسی پرورش بوقلمون برای تازه کارها :09121986651 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن