پرورش بلدرچین گوشتی

پرورش بلدرچین گوشتی

 آشنایی کلی با بلدرچین ها

 

بلدرچین ها پرندگانی چاق، گردن کوتاه ، کوچک جثه از خانواده قرقاول ها هستند که پرورش آن ها حتی در مکان های کوچک نیز ممکن می باشد و فضای زیادی نیاز ندارد. البته این یک اصل نمی باشد و شما باید به تناسب تعداد جوجه بلدرچینی که خریداری می نمایید فضای لازم را تهیه کنید.

بلدرچین های وحشی عموما در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، شمال آفریقا دیده شده اند. هرچند به ندرت در استرالیا و آمریکای جنوبی هم دیدن بلدرچین ها گزارش شده است.

بعضی از گونه های بلدرچین در مزارع برای تولید گوشت و تخم آنها پرورش داده می شوند زیرا خواص درمانی بسیار دارد.

بلدرچین ها بیشتر عمر خود را روی زمین سپری می کنند زیرا بدن سنگینشان به آن ها اجازه پرواز طولانی نمی دهد. البته آن ها دوندگان بسیار خوبی هستند و می توانند درصورت بروز ترس یا خطر تا ۱۲ مایل در ساعت سرعت بگیرند.

بلدرچین ها اصولا مقاومت خوبی برای تحمل گرما و سرما دارند.

خوراک معمول بلدرچین ها در طبیعت دانه ها، گل ها و حشرات می باشد و می توان آن ها را همه چیز خوار دانست.

بلدرچین های بالغ وزنی بین ۷۰ تا ۱۴۰ گرم خواهند داشت و بین ۱۱ تا ۲۰ سانتی متر رشد می کنند.

عمر متوسط بلدرچین ها بین ۳ تا ۵ سال می باشد هرچند که بلدرچین های کشتاری در ۴۵ روز به رشد کامل می رسند.

 

پرورش بلدرچین گوشتی

 

از روش های رایج در پرورش بلدرچین گوشتی ، این است که تخم نطفه دار بلدرچین را خریداری کرده و جوجه کشی نمود.

زمان جوجه کشی بلدرچین ها ۱۷ روز می باشد و دمای این دوران باید ۳۷ درجه حدودا باشد.

پس از بیرون آمدن جوجه بلدرچین ها از تخم باید یک روز کامل به آن ها نور بدهیم. بعد از این مدت طی گذر ۴ الی ۵ روز دمای محیط را ۵ درجه کم می کنیم و این کار را ادامه می دهیم تا زمانی که جوجه ها به دمای ۲۵ درجه سانتی گراد عادت نمایند.

پس از دو هفته از زمان خروج جوجه ها از تخم ، می توان جوجه بلدرچین ها را از دستگاه جوجه کشی خارج کرد و در مای بین ۲۱ تا ۲۵ درجه در سالن پرورش نگهداری نمود.

حال باید جوجه ها حداقل ۸ ساعت خاموشی در شبانه روز تجربه نمایند.

در این روش پس از حدود ۵۰ روز جوجه بلدرچین ها بالغ شده و به وزن کشتار یعنی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ گرم می رسند.

مصرف خوراک بلدرچین ها روزانه ۲۵ گرم می باشد که این جیره غذایی باید پروتئین حدودا ۲۷ درصد  داشته باشد.

البته اگر تجربه جوجه کشی بلدرچین ها را ندارید می توانید جوجه یک روزه بلدرچین را خریداری کرده و به سالن پرورش خود انتقال دهید که این کار خیلی آسانتر می باشد.

پرورش بلدرچین تخمگذار خوراکی

یکی از روش های پرورش بلدرچین ، روش پرورش بلدرچین تخمگذار خوراکی می باشد که طرفداران بسیاری دارد زیرا بازار فروش خوبی مخصوصا در کشور ما دارد. و این به دلیل خواص سرشار تخم بلدرچین می باشد که حاوی تمامی ویتامین های ب، آهن و فسفر می باشد و کلسترول مضر ندارد. در نتیجه طرفداران بسیاری دارد.

از نکات مثبت تولید تخم بلدرچین این است که برای این کار نیاز به نگهداری بلدرچین های نر نخواهید داشت و حتی نگهداری بلدرچین های نر می تواند مشکلاتی مانند نطفه دار شدن تخم ها ایجاد خواهد کرد که نطفه این تخم ها با تنها ۲۴ ساعت در فضای گرم بالای ۳۲ درجه ماندن  رشد کرده و به صورت لکه خون روی زرده ایجاد می شود. در نتیجه این فرایند تخم بلدرچین فاسد می شود.

 

منبع:

https://a-z-animals.com/animals/quail/

 

***************************************************

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک خلاصه یی از مزایای پرورش بوقلمون جایگزین آنتی بیوتیک در طیور