چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟

image_pdfimage_print

چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟

اگر سوالی که برای شما پیش آمده است این است که : چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ باید بگوییم برخلاف نام مرغ تخمگذار که ذهن شما را به سمت مرغداری های صنعتی و بزرگ می برد، پرورش و نگهداری مرغ تخمگذار چندان موضوع سختی نیست!

مرغ تخمگذار اصطلاحی رایج برای یک مرغ ماده پرورش یافته است که در درجه اول برای تخمگذاری قرار دارد. برخی از مرغ ها برای گوشت پرورش داده می شوند ، برخی دیگر برای تولید تخم مرغ پرورش می یابند و برخی دیگر دو منظوره هستند. افراد ممکن است از مرغ های تخمگذار قدیمی برای غذا استفاده کنند یا خروسهایی را در کنار مرغ ها پرورش دهند.

 

پرورش مرغ تخمگذار فرایندی متفاوت از پرورش مرغ برای گوشت است. بیشتر مرغ های تخمگذار پنج تا هفت سال عمر می کنند و حدودا سه سال از آن سال ها تقریباً روزانه تخم می گذارند.

چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ – سالن پرورش مرغ یا لانه

 

اگر می خواهید مرغ تخمگذار پرورش دهید ، تصمیم بگیرید که چه نوع نژاد مرغی را پرورش می دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که از قوانین شهر ، شهرستان و ایالت خود پیروی می کنید. ممکن است تعداد حیواناتی را که می توانید نگهداری کنید ، خواه یک خروس داشته باشید یا نه ، و جایی که می تواند در ارتباط با خط املاک شما باشد ، محدود می شود.

 

در صورت خرید جوجه یکروزه یا نیمچه (زیر ۱ سال) ، مرغ تخمگذار بالغ ، و اینکه آیا خروس را نگه دارید یا نه شرایط پرورش شما نیز متفاوت خواهد بود. جوجه ها برای اطمینان از بقای خود به گرمای بیشتری نیاز دارند. قفس مرغ شما به نور کافی نیاز دارد که معمولاً روی یک تایمر تنظیم می شود تا جوجه های شما بالغ شود تا تخمگذاری کند و مرغ های شما را در طول سال تولید کند. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید ، باید مطمئن شوید که مرغ های تخمگذار شما زمستان راحتی را می گذرانند.

 

لانه مرغ های تخمگذار باید با برنامه تمیز شوند. همچنین لازم است یک یا دو بار در سال قفس را تمیز کنید ، همه چیز را بیرون بیاورید و آن را با یک محلول سفید کننده ۱ به ۱۰ بشویید.

چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ – تامین خوراک مرغ تخمگذار

 

برای ادامه تولید باید مرغ تخمگذار را به درستی تغذیه کنید. برای جوجه های مسن تر از ۱۶ تا ۲۰ هفته باید خوراکی تهیه نمایید که دارای کلسیم اضافی برای تولید پوسته تخم مرغ قوی تر است. این با خوراک گوشتی که برای مرغ های دیگر تولید می شود متفاوت است. خوراک مرغ تخمگذار باید یک رژیم غذایی متعادل با ۱۶ تا ۱۸ درصد پروتئین و تقریباً ۱/۲ درصد ۳ کلسیم داشته باشد تا پوسته های تخم مرغ قوی ایجاد شود. کمبود کلسیم می تواند منجر به تخم مرغ هایی با پوسته های نازک و مرغ هایی شود که از ناحیه پا دچار مشکل هستند ، بنابراین ممکن است بخواهید پوسته صدف آزاد را برای کلسیم اضافی به آنها ارائه دهید. برخی از کشاورزان وقتی که در اوج تولید تخم مرغ هستند یا وقتی در هوای گرم کمتر غذا می خورند ، غذای پروتئین بالاتر را به مرغ ها تغذیه می کنند

 

اگر به جوجه های خود اجازه چرای آزاد دهید ، آنها می توانند از حشرات و غلات گرفته تا انواع توت ها ، دانه ها و گیاهان بخورند. توجه داشته باشید که آنها گیاهان تزئینی و باغ سبزیجات شما را خراشیده می کنند ، بنابراین شما می خواهید از این مناطق محافظت کنید. بعضی از کشاورزان مرغ  را با نان و شیر اضافی گاو خود تغذیه می کنند ، گرچه برخی دیگر استفاده از آن توصیه نمی کنند.

 

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار