گرانی مرغ ناشی از افزایش هزینه های تولید است

image_pdfimage_print

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی ایران علت گرانی مرغ را افزایش هزینه تولید دانست و گفت: با توجه به افزایش حدود ۱۰۰ درصدی هزینه تولید در سه سال اخیر، قیمت مرغ در حال حاضر به جایگاه واقعی خود رسیده است.
محمدحسین زمانی راد هر کیلوگرم مرغ زنده در حال حاضر در کشور را بین ۴۸ تا ۵۸ هزار ریال عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه حدود ۸۵ درصد نهاده های طیور با استفاده از منابع ارزی وارد کشور می شود بعد از حذف ارز مرجع از حدود سه سال پیش و جایگزین آن با ارز مبادله ای هزینه تولید مرغ تا ۲برابر افزایش یافت.
وی اظهارکرد: به رغم افزایش ۱۰۰ درصدی هزینه تولید، قیمت مرغ در بازار تغییر چندانی نکرد لذا تولیدکنندگان مرغ گوشتی، مرغ را بعضا با کیلویی ۲۰ هزار ریال زیر قیمت تمام شده به بازار عرضه کردند که این امر ضرر و زیان فراوانی به مرغداران وارد کرد.
زمانی راد اظهار کرد: در سه سال گذشته تمام سرمایه مرغداران بر اثر کاهش بی سابقه قیمت مرغ و ۲ برابر شدن هزینه تولید از دست رفت که منجر به ورشکستگی و خروج از تولید چهار تا پنج هزار واحد مرغداری در کشور شد.
رئیس اتحادیه مرغداران استان خوزستان و عضو اتحادیه مرغداران گوشتی ایران افزود: در سه ماه اخیر نیز قیمت هر کیلوگرم ذرت حدود چهار هزار ریال افزایش یافت و قیمت جوجه یک روزه نیز بیش از ۲ برابر شد ضمن اینکه گرمای شدید و بی سابقه و شیوع بیماری بین طیور در برخی از واحدهای مرغداری باعث تلف شدن ۵۰ درصدی جوجه ها شد که این عوامل تنها بخشی از عوامل گران شدن قیمت مرغ است.
وی اظهار امیدواری کرد که مسئولان با ارائه تسهیلات بانکی و یارانه به تولید کنندگان باعث شکوفایی واحدهای تولید مرغ در کشور و کاهش قیمت تولید و عرضه این ماده پروتئینی در بازار شوند.
وی زمان رشد هر جوجه یک روزه را بین ۴۵ تا ۵۰ روز دانست و گفت: در حال حاضر با افزایش ۳۰ درصدی قیمت مرغ در کشور مواجه شده ایم در حالی که هزینه تولید مرغ نیز در سه ماه اخیر بین ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است .
وی گفت: بیش از ۲۶ هزار واحد مرغداری در سطح کشور وجود دارد که به دلیل مشکلات پیش آمده بین چهار تا پنج هزار واحد به علت ناتوانی مالی از چرخه تولید خارج شدند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار