گندم | تلف شدن طیور در اثر گرما۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

گندم | تلف شدن طیور در اثر گرما۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

اریا منتخب پارسیان

این دانه معمولاً براى تغذیه انسان کشت مى‌شود و اغلب قیمت آن نسبت به سایر غلات گران‌تر است. دانه گندم یکى از غلات خوب انرژى‌زا است. در عین حال به‌علت دارا بودن گلوتن، حاوى مقدار قابل توجهى مواد ازته نیز مى‌باشد و به‌علاوه میزان فیبر آن کم است. با توأم کردن گندم و ذرت با دانه‌هاى دیگر مى‌توان فرمول مناسبى را در کنسانتره‌هاى غذائى دام و طیور و ماهى تهیه نمود.ترکیب شیمیائى گندم‌هائى که در ایران تهیه مى‌‌شود، طبق آزمایش به قرار زیر مى‌باشد:
– ماده خشک ۹۲ درصد
– ماده ازته ۱۳ درصد
– ماده سلولزى ۲.۴ درصد
– ماده معدنى۲.۴ درصد
 -ماده چربى ۱.۶۵درصد
 -کلسیم ۰.۲۲ درصد
-فسفر ۰.۳ درصد
فروش مرغ ال اس ال ( مرغ مادر تخم گذار) با توجه به کمبود گندم تولید در ایران و واردات مقادیر قابل توجهى از آن از خارج، استفاده از گندم در جیره‌هاى غذائى طیور کمتر توصیه مى‌شود. استثنائاً مى‌توان از گندم‌هائى که قابلیت تبدیل به آرد نانوائى را ندارند و قابل مصرف براى تغذیه انسان نیستند و همچنین از ضایعات غیرقابل استفاده سیلوها براى تغذیه طیور استفاده نمود.
دسته بندی های متنوع برای گندم صورت گرفته است مانند: رنگ پوشش (قرمز و سفید) و سفتی (نرم و سخت).
 ارزش غذایی گندم به نرمی و سختی آن وابسته است به طوری که پروتئین از ۱۰ تا ۱۸ درصد متغیر است. در کل گندم های سخت پروتئین خام بیشتری دارند و همچنین سطح لیزین آنها نیز بالاتر است.
استفاده بیش از ۲۰ درصد گندم در جیره پرندگان جوان مشکلاتی را بوجود می آورد که این مشکلات به خاطر پلی ساکارید های غیر نشاسته ای مثل آرابینو زایلان ها و بتاگاوکان ها میباشد. به دلیل این که پرندگان آنزیم زایلاناز و بتا گلوکاناز ندارند این دو ماده موجب افزایش ویسکوزیته (گرانروی) مواد هضمی، کاهش هضم خوراک ، افزایش رطوبت بستر، چسبندگی مقعد و … میشد. درصد بیماری تورم روده ای نکروتیک با تغذیه گندم در جوجه های گوشتی افزایش می یابد (بخصوص در گندم هایی آسیاب شده که گندم به صورت خیلی نرم در آید) همچنین باعث چسبندگی نوک و وجود غذا در آبخوری میشود به همین خاطر نباید به صورت آردی استفاده شود.
از سن ۱۰-۱۴ روزگی به بعد در جوجه مرغ گوشتی میتوان گندم را به صورت دانه کامل استفاده کرد، همچنین گندم کامل خود یک کنترل کننده ی طبیعی کوکسیدیوز است چون حرکات پیش معده و سنگدان را افزایش میدهد و موجب کاهش ماندگاری اووسیت ها میشود.
مقدار توصیه شده
طیور جوان ۰-۴هفته: ۲۰ درصد
طیور گوشتی بعد از ۴ هفتگی :۲۵ درصد
طیور تخمگذار بالغ و نابالغ:۲۰ درصد
با استفاده از آنزیم های خنثی کننده ی NSP ها میتوان سطوح فوق را تا حداکثر ۲ برابر افزایش داد.

تلف شدن طیور در اثر گرما
 
➖چنانچه طیور در معرض دمای بیشتر از ۲۷ درجه سانتی گراد قرار بگیرند معمولا له له می زنند که در نتیجه آن تبخیر آب از کیسه های هوایی و سپس شش ها صورت می گیرد.
 با فعال فروش جوجه مرغ بومی نیمچه شدن شش ها دفع دی اکسید کربن از خون افزایش می یابد و در نهایت تعادل ا سید – باز   به هم می خورد و PH خون افزایش می یابد .
گر دمای بدن طیور به ۴۴ درجه سانتی گراد و بالاتر از آن برسد ،سرعت تنفس کم می شود ولی حجم هوای تنفسی افزایش می یابد که با حرکت کند قفسه سینه شناخته می شود .

گر دما باز هم بیشتر شود مکانیسم های تنظیم کننده دفع حرارت از بدن ناکافی بوده، افزایش دمای بدن کشنده خواهدبود.
 موقعی که دمای سالن به ۳۲ سانتی گراد و بالاتر از آن برسد بعضی از طیور بی حال می شوند و به صورت نفس زنان روی زمین می افتند و تلف می شوند در طیور سنگین و چاق مشکل جدی تر است.
 در حالی که طیور جوان وکوچک کمتر در معرض خطر جدی قرار دارند .
چنانچه دمای سالن به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد برسد تلفات به شدت افزایش می یابد و خسارت شدیدی وارد می کند .

همراه ما در چنل تلگرامی باشید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با کلیک روی شماره زیر
۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − نه =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک خلاصه یی از مزایای پرورش بوقلمون جایگزین آنتی بیوتیک در طیور