?پیشگیری بیماری های تنفسی با واکسن دوگانه آنفولانزا و برونشیت09131007689
اريا منتخب پارسيان

فروش جوجه بوقلمون

پرداخت انلاين ثبت سفارش

 Ostrich chicken sales

کوتاه از آریا منتخب

 

این شرکت اریا منتخب پارسیان دارای نماد و نشانه ملی و توسعه تجارت الکترونیک برای ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد09123968671  شرکت اریا منتخب پارسیان با حدود 10سال سابقه در زمینه پرورش شترمرغ و بوقلمون، افتخار دارد به لطف پروردگار قدمی در راستای پیشرفت کشور عزیزمان ایران داشته باشدSell chicken turkey. این شرکت درزمینه تولید و فروش کلیه فرآورده های به دست آمده از شترمرغ Ostrich chicken salesو بوقلمون آماده خدمتگزاری می باشد.Selling laying hens درصورت تمایل به همکاری و ارائه نظرات LSL Chicken Salesسازنده تان مار را در جریان بگذارید.فروش جوجه بوقلمون|فروش جوجه شترمرغ|کوتاه از آریا منتخب.فروش مرغ تخم گزار.

اطلاعات بیشتر

اخبار و مقالات

 

پرورش و عرضه|فروش جوجه شترمرغ

Ostrich chicken sales

شزکت آریا منتخب پارسیان پرورش دهنده شترمرغ هایی با کیفیت در مزارع مختلفی چون ورامین،اصفهان،مشهد،و....جهت سهولت عرضه به مشتری

صادر کننده جوجه شترمرغ به خاورمیانه

ارسال جوجه شترمرغ به اقصی نقاط کشورProductive ostriches با کمترین میزان تلفات

مشاوره رایگان حهت پرورش و جیره بندی

خریدار پرواری با بهترین قیمت

کشتار روزانه شترمرغ و عرضه گوشت به صورت جزیی،عمده،بسته بندی

 

تولید و صادر کننده چرم

Leather manufacturer and exporter

 

خریدار چرم خام شترمرغ،گاو،گوسفند،بز

انجام تمامی مراحل تولید چرم در کارخانجات چرم شرکت آریا منتخب پارسیان

ارایه چرم در رنگ های Ostrichمختلف و دلخواه مشتری

عرضه چرم در بسته بندی های کاملا ایمن و قابل حمل و جابه جایی به سهولت

صادر کننده چرمی با کیفیت و مطلوب

ارایه نمونه به مشتری

 

پرورش و توزیع| فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه بوقلمون

Sell chicken turkey

شزکت آریا منتخب پارسیان پرورش دهنده توزیع بوقلمون با کیفیت در مزارع مختلفی چون ورامین،اصفهان،مشهد،و....جهت سهولت عرضه به مشتری

فروش بوقلمون وارداتی

پرورش بوقلمون در سالن واقع در ورامین

Turkey breeding

توزیع جوجه بوقلمون در نژادهای مختلف

مشاوره رایگان جهت پرورش و جیره بندی

ارسال جوجه بوقلمون به نقاط مختلف کشور با حداقل تلفات

حریدار بوقلمون پرواری با بهترین قیمت
عرضه دان بوقلمون
 

پرورش و توزیع جوجه مرغ بومي وادك پكني فروش جوجه اردك|فروش جوجه مرغ بومي

توزیع جوجه مرغ بومي و اردك پكنيBuy Duckling
پرورش اردك پكني در سالن واقع در ورامین
فروش جوجه مرغ بومي در نژادهای مختلف

فروش مرغ تخم گزار

Selling laying hens

Native chicken chickens

مشاوره رایگان جهت پرورش و جیره بندی

ارسال جوجه مرغ بومي به نقاط مختلف کشور با حداقل تلفات

;پرواری با بهترین قیمت خريد&

عرضه دان مرغ بومي اردك و جيره رايكان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیشگیری بیماری های تنفسی با واکسن دوگانه آنفولانزا و برونشیت09131007689

اریا منتخب پارسیان

تحقیقات نشان داده برنامه های واکسیناسیونی که شامل هر دو واکسن آنفولانزای مرغی و برونشیت عفونی هستند در پیشگیری از بیماریهای تنفسی بسیار مؤثرند

چکیده مطالب
پس از اولین گزارش از بروز ویروس انفولانزای مرغی H9N2 در مراکش، کنترل بیماری های تنفسی بسیار سخت تر شد چرا که عمدتاً این بیماری با بیماری برونشیت عفونی همراه می شد.
هدف از این مطالعه برآورد و ارزیابی میزان اثرپذیری از 3 برنامۀ واکسیناسیون مختلف بر پایۀ واکسن های دوگانه نیوکاسل + انفولانزای مرغی با ویروس H9N2 ، واکسن های زنده  برونشیت عفونی H120 و B793 با سویۀ CR88 برای مقابله با بیماری های مسری مراکش یعنی انفولانزای مرغی با ویروس H9N2 و برونشیت عفونی می باشد. ما با پی گیری 10 روزه برای وجود علائم بالینی مانند نشانه های تنفسی ، مرگ و میر و تراوشات نای میزان کارایی این برنامۀ واکسیناسیون را بر پایۀ تکنیک آزمایشگاهی RT-PCR ارزیابی کردیم .
نتیجه حاکی از اهمیت کاربرد برنامۀ کامل واکسیناسیون برونشیت عفونی بود چرا که گروهی که برنامۀ واکسیناسیون ترکیبی : واکسن زندۀ برونشیت عفونی H120 + واکسن زندۀ برونشیت B793 سویۀ CR88 + واکسن غیرفعال H9N2 را دریافت کردند علائم بالینی کمتری نشان دادند و تراوشات ویروسی انفولانزا و برونشیت کمتری داشتند.

مقدمه

 
صنعت مرغداری مراکش در سال 2016 میلادی اولین شیوع انفولانزای مرغی با ویروس H9N2 را تجربه کرد که تأثیر چشمگیری بر روی سلامت و بازدهی تمامی گونه های طیور این کشور گذاشت. به منظور مقابله با این بیماری، مرغداران سطح بیوسکیوریتی واحدهای مرغداری خود را افزایش و واکسیناسیون را انجام دادند. وضعیت در واحدهای مرغ مادر، تخمگذار، و پرورش بوقلمون به ثبات رسید اما مدیریت بیماری های تنفسی در مرغ های گوشتی بسیار سخت شد و مرگ و میر همچنان ادامه داشت. دلیل این وضعیت، پائین بودن بیوسکیوریتی در فارم های گوشتی و برنامۀ ناقص واکسیناسیون به ویژه برای مقابله با ویروس برونشیت بود.
هدف ما از ارائۀ این مطالعه این است که تأثیر استفاده از برنامۀ واکسیناسیون ترکیبی واکسن برونشیت H120 + واکسن زندۀ B793 سویۀ CR88 به همراه واکسن غیر فعال H9N2 را در مقایسه با برنامۀ واکسیناسیونی که تنها از واکسن H120 به همراه واکسن غیر فعال H9N2 (واکسیناسیونی که بیشترین استفاده را در مراکش دارد) استفاده می شود را نشان دهیم.

روش و رویۀ کار  
80 جوجۀ یک روزۀ تجاری را به 4 گروه تقسیم کردیم : 3 گروه (A,B,C) که با برنامه های واکسیناسیون متفاوت واکسینه شدند و یک گروه غیر واکسینه (D) .


برنامۀ واکسیناسیون از قرار جدول زیر ارائه شد

 

 

در 28 روزگی، این طیور ترکیبی از 0.2 میل واکسن مراکشی H9N2 در دوز 107 EID 50/ml و واکسن مراکشی برونشیت عفونی با سویۀ IT02 در دوز 103 EID 50/ml از طریق قطرۀ چشمی دریافت کردند .
تا 10 روز پس از این آزمایش رفتار تمامی طیور به منظور بروز هرگونه علائم بالینی به صورت روزانه یادداشت میشد ؛ صدای خس خس سینه بر اساس این یادداشت ها بدین سان بود : 0 = فاقد علائم بالینی ، 1 = اشکال در تنفس بدون صدای خس خس، 2 = وجود خس خس های تنفسی ، 3 = خس خس های شدید ، 4 = خس خس های شدید به همراه علائم بالینی دیگر مرتبط با H9N2 یا برونشیت عفونی .
5 پرنده از گروههای A,B,C در روزهای پنجم و دهم بعد از این آزمایش کشتار شدند چراکه زخم های بزرگی بر روی آنها دیده میشد. پنبه هایی که برای تنظیف دهانی در روزهای 3 ، 5 ، 7 و 9 بعد از آزمایش استفاده میشد جمع آوری و به منظور تشخیص های ویروسی RNA در دمای 20 درجۀ سانتیگراد در آزمایشگاهها نگهداری شد.

نتایج  
-علائم بالینی
 

طی 10 روز بعد از انجام آزمایش، گروه A علائم ضعیفی از مشکلات تنفسی بدون خس خس سینه از خود نشان داد که عمدتاً بین روزهای سوم و هفتم بود ؛ در حالیکه هر دو گروه B و C علائم شدید بالینی از خود نشان دادند که خس خس شدید و بیماری حاد تنفسی بین روزهای دوم و هشتم بود. طیور گروه D در طی این دوره هیچ علائم بالینی از خود نشان ندادند.

 

نمودار 1 – متوسط امتیازدهی به علائم خس خس تنفسی گروههای A,B,C

 


پرندگان گروه A در روزهای پنجم و دهم پس از آزمایش هیچگونه زخم جدی ای نداشتند؛ در حالیکه گروه B و C آسیب های شدیدی داشتند من جمله زخم های رشته ایی کیسه های هوایی ، ذات الریه ، التهاب نای و سینوس . زخم و التهاب خاصی در گروه D مشاهده نشد.

 

جدول 1– زخم و التهابات گروههایA,B,Cدر روزهای 5و 10بعد از آزمایش

 

 

 

تراوشات نایی برونشیت عفونی
گروه A تراوشات برونشیتی بسیار کمتر و در دورۀ کوتاهتری نسبت به گروه B و C داشتند. در واقع در روز سوم پس از آزمایش،در 70% از طیور گروه A تراوشات ویروسی دیده میشد در حالیکه در هر دو گروه B و C در 100% طیور دیده میشد. در روز پنجم این رقم برای گروه A به 50% کاهش یافت و در روز هفتم این تراوشات متوقف شد ؛ در حالیکه 100% طیور گروه B و C تا روز نهم تراوشات ویروسی خود را داشتند. هیچگونه علائمی از این تراوشات برونشیتی در گروه D دیده نشد.نمودار 2 – میزان تراوشات برونشیتی در گروههای A,B,C در روزهای 3 ،5 ،7 و 9 بعد از آزمایش

 

 

تراوشات نایی انفولانزای مرغی H9N2
میزان تراوشات ویروسی برای گروههای B و C در روز 3 پس از آزمایش 100% بود ؛ در روز 5 برای گروه B به 80% و برای گروه C به 70% کاهش یافت. در گروه A این تراوشات در روز 3 به 70% و در روز 5 تنها 10% رسید . نمونه آزمایش های مثبت در گروه A به مراتب کمتر از گروههای B و C بود.

نمودار 3 – میزان تراوشات ویروسی انفولانزای مرغی H9N2برای گروههای A,B,Cدر روزهای 3 و 5 و 7 و 9

 

 

بحث و بررسی
آن دسته از پرندگانی که از برنامۀ واکسیناسیون ترکیبی : واکسن زندۀ برونشیت عفونی H120 + واکسن زندۀ برونشیت عفونی B793 سویۀ CR88 + واکسن غیرفعال H9N2 برخوردار شدند (گروه A) از مقاومت بسیار بالاتری در این آزمایش برخوردار بودند و در مقایسه پرندگانی که واکسن زندۀ برونشیت عفونی H120 + واکسن غیرفعال H9N2 را دریافت کردند (گروه B) و یا آن دسته از طیور که تنها واکسن غیرفعال H9N2 را دریافت کردند و هیچ واکسن برونشیتی دریافت نکردند (گروه C) بسیار ضعیف تر بودند. این چالش و آزمایش نهایتاً علائم بالینی و التهابات نه چندان جدی ای را برای این پرندگان به همراه داشت

 

 

فروش جوجه 1 روزه مرغ بلک استاربا تعداد تخم300تا درسال

فروش مرغ3ماهه لوهمن قهوه ایه دم طلایی

 

فروش فقط مرغ لوهمن دم طلایی 140 روزه

 

کانال تلگرامی ماwink

https://t.me/ariamontakhab

 درصورت بروزهرگونه  مشکل در ورود به کانال تلگرامی ما به شماره 09131007689 پیام دهید

 

 

سایت های اریا منتخب پارسیان جهت خواندن مطالب پرورشی و بسیار اموزنده??

 


?www.ariamp.com

?https://ariamontakhab.com

شعبه اول آریا منتخب پارسیان
 
آدرس :تهران، سهروردی شمالی
شماره شرکت: 88433196 021
شماره همراه :09123968671
09126450684
09121986651
 
 
شعبه دوم آریا منتخب پارسیان
آدرس : اصفهان،خیابان جابر انصاری،ابتدای 5آذر،ساختمان رسول،طبقه دوم،واحد4
شماره شرکت: 03134419879
شماره همراه : 09131005836

شعبه سوم آریا منتخب پارسیان
 
آدرس : مشهد،خیابان کلاهدوز48،منفرد
تلفن:9-05137139037
شماره همراه : 09151006923
شماره حساب آریا منتخب پارسیان
شماره کارت وحساب اریا منتخب
تمامی شمار کات ها و حساب ها
بنام اقای اسماعیل عباسی می باشد
بانک ملی حساب0107630566008
بانک ملی کارت :6037997240514746
بانک صادرات حساب:0104773581000
بانک صادرات کارت:6037691591867478

اخرین مطالب نوشته شده

logo-samandehi