🛑اهمیت دمای محیط سالن در 14روزه اول زندگی جوجه های گوشتی09121986651
اريا منتخب پارسيان

فروش جوجه بوقلمون

پرداخت انلاين ثبت سفارش

 Ostrich chicken sales

کوتاه از آریا منتخب

 

این شرکت اریا منتخب پارسیان دارای نماد و نشانه ملی و توسعه تجارت الکترونیک برای ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد09123968671  شرکت اریا منتخب پارسیان با حدود 10سال سابقه در زمینه پرورش شترمرغ و بوقلمون، افتخار دارد به لطف پروردگار قدمی در راستای پیشرفت کشور عزیزمان ایران داشته باشدSell chicken turkey. این شرکت درزمینه تولید و فروش کلیه فرآورده های به دست آمده از شترمرغ Ostrich chicken salesو بوقلمون آماده خدمتگزاری می باشد.Selling laying hens درصورت تمایل به همکاری و ارائه نظرات LSL Chicken Salesسازنده تان مار را در جریان بگذارید.فروش جوجه بوقلمون|فروش جوجه شترمرغ|کوتاه از آریا منتخب.فروش مرغ تخم گزار.

اطلاعات بیشتر

اخبار و مقالات

 

پرورش و عرضه|فروش جوجه شترمرغ

Ostrich chicken sales

شزکت آریا منتخب پارسیان پرورش دهنده شترمرغ هایی با کیفیت در مزارع مختلفی چون ورامین،اصفهان،مشهد،و....جهت سهولت عرضه به مشتری

صادر کننده جوجه شترمرغ به خاورمیانه

ارسال جوجه شترمرغ به اقصی نقاط کشورProductive ostriches با کمترین میزان تلفات

مشاوره رایگان حهت پرورش و جیره بندی

خریدار پرواری با بهترین قیمت

کشتار روزانه شترمرغ و عرضه گوشت به صورت جزیی،عمده،بسته بندی

 

تولید و صادر کننده چرم

Leather manufacturer and exporter

 

خریدار چرم خام شترمرغ،گاو،گوسفند،بز

انجام تمامی مراحل تولید چرم در کارخانجات چرم شرکت آریا منتخب پارسیان

ارایه چرم در رنگ های Ostrichمختلف و دلخواه مشتری

عرضه چرم در بسته بندی های کاملا ایمن و قابل حمل و جابه جایی به سهولت

صادر کننده چرمی با کیفیت و مطلوب

ارایه نمونه به مشتری

 

پرورش و توزیع| فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه بوقلمون

Sell chicken turkey

شزکت آریا منتخب پارسیان پرورش دهنده توزیع بوقلمون با کیفیت در مزارع مختلفی چون ورامین،اصفهان،مشهد،و....جهت سهولت عرضه به مشتری

فروش بوقلمون وارداتی

پرورش بوقلمون در سالن واقع در ورامین

Turkey breeding

توزیع جوجه بوقلمون در نژادهای مختلف

مشاوره رایگان جهت پرورش و جیره بندی

ارسال جوجه بوقلمون به نقاط مختلف کشور با حداقل تلفات

حریدار بوقلمون پرواری با بهترین قیمت
عرضه دان بوقلمون
 

پرورش و توزیع جوجه مرغ بومي وادك پكني فروش جوجه اردك|فروش جوجه مرغ بومي

توزیع جوجه مرغ بومي و اردك پكنيBuy Duckling
پرورش اردك پكني در سالن واقع در ورامین
فروش جوجه مرغ بومي در نژادهای مختلف

فروش مرغ تخم گزار

Selling laying hens

Native chicken chickens

مشاوره رایگان جهت پرورش و جیره بندی

ارسال جوجه مرغ بومي به نقاط مختلف کشور با حداقل تلفات

;پرواری با بهترین قیمت خريد&

عرضه دان مرغ بومي اردك و جيره رايكان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آریامنتخب پارسیان

09121986651

www.ariamontakhab.com

 

اهمیت دمای محیط سالن در 14روزه اول زندگی جوجه های گوشتی

 

14 روز اول زندگی یک جوجه ی گوشتی حساس ترین دوره محسوب می گردد چرا که جوجه در حال تبدیل از یک سیستم کنترل حرارتی نابالغ به یک سیستم بالغ می باشد.

دما، کیفیت هوا و آب و غذا. مدیریت صحیح این حوزه ها فاکتور کلیدی در یکپارچگی گله خواهد بود که در نهایت عملکرد خوب گله را نتیجه می دهد.

فرض می کنیم که جوجه هایی که از هچری فروش مرغ بومی تخمگذار خریداری نموده ایم دارای کیفیت بالا می باشند – بدین معنی که جوجه های یکروزه فعال، با چشمانی براق و گشاد، با ساق پاهایی قوی و ناف های بهبود یافته، بدون عیوب فیزیکی، بدون عوامل بیماری زا و با ایمنی مادرزادی خوب می باشند.

@ariamontakhab

هفته ی اول زندگی یک جوجه ی گوشتی برابر با %23 از سیکل حیاتی یک جوجه 1.75 گرمی می باشد به همین دلیل مدیریت صحیح گله جهت یک شروع صحیح برای جوجه های گوشتی بسیار با اهمیت می باشد و دستیابی به نتایج مطلوب در هر حوزه با عملکرد خوب گله پاسخ داده خواهد شد.

در این مجال از 4 فاکتور مذکور به بررسی و بحث درباره ی اولین عامل یعنی دما و اهمیت آن پرداخته و در بخش های آتی بحث را با واکاوی فاکتورهای کیفیت هوا و آب و غذای پرندگان تکمیل خواهیم نمود.

دمای بستر مهم ترین عامل در 14 روز اول سیکل زندگی جوجه های گوشتی است چرا که های یکروزه جهت کنترل دماهای متغیر به شدت وابسته به تماس با زمین هستند. نسبت سطح بدن به حجم بدن در جوجه های یکروزه بزرگ بوده و با افزایش سن جوجه ها کاهش می یابد به همین دلیل یک جوجه ی کوچک در مقایسه با یک پرنده ی بالغ گرمای بدن خود را سریع تر از دست خواهد داد.

بدن جوجه پوشیده از کرک می باشد که دارای فروش بوقلمون بیوتی 1روزه خاصیت عایق سازی ضعیفی است به همین دلیل اگر دما کنترل نشود، جوجه گرمای بدن خود را به سرعت از طریق تابش و رسانش از دست خواهد داد. بهتر است قبل از جایگیریها در فارم، بستر به مدت 24 ساعت پیش گرم شده و به ثبات دمایی برسد که این زمان می تواند بسته به فصل، منطقه و دمای محیط خارج به 48 ساعت هم برسد.

یک جوجه ی سالم از طریق منافذ بینی نفس کشیده و در 24 ساعت اول زندگی 1 الی 2 گرم رطوبت از دست می دهد. زرده ی تخم حاوی این مقدار رطوبت می باشد – جوجه ها در این مدت کاهش وزن پیدا کرده اما دهیدراته نمی شوند. اگر

 پرنده ها در معرض دمای پایین قرار بگیرند سعی خواهند نمود که با انباشتگی در کنار یکدیگر یا از طریق سوزاندن غذا گرمای مورد نیاز بدن خود را تولید کنند که این پدیده نیز نسبت تبدیل غذایی را تحت تأثیر قرار خواهد داد که پرهزینه ترین روش می باشد.

اگر دمای محیط 26 درجه سلسیوس باشد، همان اتلاف رطوبت (1 الی 2 گرم) در زرده 3 روز بطول خواهد انجامید. به همین دلیل است که در عمل وقتی با زرده های بزرگ مواجه می شویم می توانیم بگوییم که پرنده در معرض سرما قرار گرفته است. برعکس در دماهای بسیار بالا پرنده ها سعی در دفع گرما نموده از تولید گرما اجتناب خواهند کرد و جهت اتلاف گرمای اضافی بدن نفس نفس زده و عمل خوردن را متوقف خواهند نمود. اگر جوجه ها شروع به نفس نفس زدن بکنند در 24 ساعت اول زندگی خود 5 الی 10 گرم رطوبت از دست داده و دهیدراته خواهند شد.

دمای صحیح همچنین سلامت پرنده و ایمنی او را تحت تأثیر قرار می دهد چرا که رشد سیستم ایمنی و استرس انرژی بر بوده و دارای سیستم ایمنی ضعیف تری خواهند بود. دمای داخلی جوجه باید بین 40.4 الی 40.6 درجه ی سلسیوس حفظ گردد. زیر 40 درجه ی سلسیوی سرد بوده و بالای 41 درجه ی سلسیوس نیز منجر به نفس نفس زدن خواهد شد.

@ariamontakhab

بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام گرفته در هنگام جایگ ها دما در حالت ایده آل باید 32 درجه ی سلسیوس و رطوبت نسبی بین 30 الی 50 درصد باشد. برای دو هفته ی اول زندگی دمای محیط پرورشی باید به گونه ای باشد که برای شخص پرورش دهنده بسیار گرم باشد – در غیر اینصورت دما به احتمال زیاد برای جوجه ها پایین می باشد. پیشنهاد ما این است که دمای هوا در محیط پرورشی هنگام جایگیری جوجه ها با رطوبت نسبی 30 الی 50 درصد در 33 درجه ی سلسیوس شروع شده و در روز هفتم با رطوبت نسبی 40 الی 60 درصد دما برابر 30 درجه ی سلسیوس و در روز 14 ام با همان میزان رطوبت دما 27 درجه ی سلسیوس باشد.

اگر میزان رطوبت از سطوح مذکور کمتر باشد دما را به اندازه ی 0.5 الی 1 درجه ی سلسیوس افزایش دهید. اگر رطوبت نسبی از موارد فوق بیشتر باشد دمای سالن را به اندازه 0.5 ای 1 درجه ی سلسیوس کاهش دهید.

جوجه های حاصل از تخم های کوچکتر (گله های پرورشی جوان تر) نیازمند دماهای پرورشی بالاتر می باشند چرا که آنها در 1 هفته ی اول گرمای کمتری تولید می کنند (حدود 1 درجه ی سلسیوس). بر طبق آب و هوای فصلی لازم است که حتماً ابزارها و تجهیزات لازم جهت خنک سازی و یا گرمادهی به محیط و نیز تأمین جریان و توزیع هوای صحیح در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که جوجه های گوشتی در فاز پرورشی به سرعت هوای بالاتر از 0.3 متر بر ثانیه در سطح زمین نیاز ندارند.

www.ariamontakhab.com

شعبه اول آریا منتخب پارسیان
 
آدرس :تهران، سهروردی شمالی
شماره شرکت: 88433196 021
شماره همراه :09123968671
09126450684
09121986651
 
 
شعبه دوم آریا منتخب پارسیان
آدرس : اصفهان،خیابان جابر انصاری،ابتدای 5آذر،ساختمان رسول،طبقه دوم،واحد4
شماره شرکت: 03134419879
شماره همراه : 09131005836

شعبه سوم آریا منتخب پارسیان
 
آدرس : مشهد،خیابان کلاهدوز48،منفرد
تلفن:9-05137139037
شماره همراه : 09151006923
شماره حساب آریا منتخب پارسیان
شماره کارت وحساب اریا منتخب
تمامی شمار کات ها و حساب ها
بنام اقای اسماعیل عباسی می باشد
بانک ملی حساب0107630566008
بانک ملی کارت :6037997240514746
بانک صادرات حساب:0104773581000
بانک صادرات کارت:6037691591867478

اخرین مطالب نوشته شده

logo-samandehi