افزایش قیمت جوجه گوشتی یکروزه

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی :
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on pocket
Share on digg

افزایش قیمت جوجه گوشتی یکروزه این روزها یکی از دغدغه های تولید کنندگان می باشد. از یک سو نرخ تمام شده ی جوجه یک روزه برای واحد های جوجه کشی بیشتر از نرخ مصوب می باشد و از سوی دیگر افزایش قیمت جوجه یکروزه تاثیر مستقیم بر تولید کنندگان مرغ گوشتی می گذارد و هزینه ی نهایی تولید را افزایش می دهد.

در همین راستا نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ، حبیب اسدالله نژاد، به تازگی شرایط کنونی بازار جوجه و تامین نهاده های دامی را اعلام کرد.

وی در مصاحبه ای اظهار نمود که در حال حاضر ادامه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده های دامی در هاله ای از ابهام قرار دارد و تا زمانی که وزیر جهاد کشاورزی در این وزراتخانه کار خود را آغاز نکند، این مساله قطعی نخواهد بود. به همین دلیل تنها راهکار موجود برای حمایت از تولید کنندگان اصلاح و افزایش قیمت مصوب مرغ می باشد.

افزایش قیمت جوجه گوشتی یکروزه

 

در همین راستا قیمت مصوب جوجه گوشتی که هم اکنون ۴۰۰۰ تومان می باشد ، در بازار آزاد ۹۰۰۰ تومان معامله می گردد که با  توجه به اینکه  با همین قیمت نیز نمی توان جوجه یکروزه تولید کرد، به نظر نرخ منطقی می رسد.

این مقام مسئول همچنین افزود : که افزایش نرخ مصوب جوجه گوشتی به ۵۲۰۰ تومان، با توجه به نرخ تمام شده تولید و افزایش قیمت مولفه های تولید، بسیار منطقی است.

با این اوصاف نتیجه گیری می شود که قیمت تمام شده تولید مرغ گوشتی، بیشتر از ۲۱ هزار تومان خواهد بود و در نهایت با مجموع هزینه های پس از تولید نرخ عرضه مرغ در بازار تهران و شهرستان ها نباید بیشتر از ۲۶ تا ۲۷ هزارتومان باشد.

وی همچنین افزود که عرضه مرغ در بازار  به قیمت ۴۰ تا ۴۳ هزارتومان گرانفروشی و سودجویی می باشد و لازم است که دستگاه های نظارت کننده با گرانفروشان برخورد نمایند.

کاهش قیمت نهاده های دامی نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان

 

متاسفانه با توجه به آنچه که در حال حاضر مشاهده می شود، در صورت عدم حمایت دولت از واردات و تولید کنندگان نهاده های دامی ، نرخ مرغ در بازار کاهش نخواهد داشت!

 

در همین راستا می توانید مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

اقدامات لازم قبل از خرید جوجه

افزایش جوجه ریزی در زنجان

فروش جوجه مرغ در مهاباد

 

خرید جوجه گوشتی یک روزه

 

تلفن های ارتباط با واحد فروش:

 

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶             ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹             ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =

انتخاب نوع محصول
فیلترها مرتب سازی نتایج
ریست افزودن تنظیمات
نام محصول
قیمت
جوجه شترمرغ کانادایی یک ماهه
جوجه شترمرغ کانادایی سه ماهه
جوجه شترمرغ کانادایی دو ماهه
جوجه شترمرغ کانادایی ۱۰ روزه
جوجه شترمرغ کانادایی هفت روزه
جوجه شترمرغ هچری
۱ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۹
فروش مرغ بومی گلپایگان اماده به تخمگذاری فروش جوجه شترمرغ فروش شترمرغ پرواری فروش مرغ تخمگذار قیمت جوجه یکروزه اردک علل مرگ جوجه یکروزه دلایل کاهش هچ – کم بودن تعداد نرها