بدون هیچ اتفاقی قیمت ذرت افزایش یافت

image_pdfimage_print

مرغدار در حال تولید است که ناگهان بلایی از جایی نازل می شود. یکروز قیمت بیمه جوجه یکروزه تغییر می کند، یکروز قوانین جدیدی از دامپزشکی صادر می شود،  یکروز واحد مادر داستانی دارد، یکروز صادرات چراغ امیدی می شود که نفت اش رو به اتمام است، یکروز کشتارگاه بهانه ای دارد، روزی بیماری از جایی مهمان می شود، خلاصه شغلی هست برای خودش که وقتی تصمیم می گیری جوجه ریزی کنی باید پی آن را به خود بمالی که حداقل ۵۰ روز پر تنش را پیش رو خواهی داشت .
بعد از افت شدید قیمت مرغ و هزاران مشکلاتی که با کاهش قیمت پیش خواهد آمد ، امروز که کمی در حالت تنفس بودیم ناگهان بلای بی دلیل افزایش قیمت ذرت متولد شد از کدام پهلو و از کجای این صنعت آبستن به حوادث، خدا می داند.
نوسانات قیمت ذرت که یکی از اساسی ترین بخش تولید را در برمی گیرد در یکماه گذشته دچار یک شوک شدیدی در نمودار قیمت خود شده است که با توجه به بررسی قیمت نهاده ها در سطح جهان که هیچ تغییر و نوسانی را در آن نمی توان مشاهده کرد ، به منزله طوفانی است که عن قریب موج سرکش آن به صنعت مرغداری خواهد خورد و بدون هیچ تردیدی اثرات خود را در قیمت مرغ خواهد گذاشت و جالب آنکه در زمان افزایش قیمت مرغ به علت خرید نهاده با قیمت بالا توسط مرغدار ، دلواپسان و بازرسان بازار، پیکان اتهام را فقط به سوی مرغداران خواهند گرفت .
به نظر می رسد مانند چند سال گذشته که یک بازار سیاه توسط انحصارگران قیمت نهاده در ایران ایجاد شده بود امروز هم در حال مشاهده ایجاد یک بستر سیاه و آلوده به احتکار خواهیم بود.
ای کاش مسئولین قبل از اینکه این موج به جسم بی جان و بی رمق این صنعت کوبیده شود ، جلوی آن را گرفته و نگذارند بخت سیاه تولید کنندگان گوشت مرغ از این سیاه تر شود.
نوسان قیمت نهاده ها در بورس های بین المللی در یکماه گذشته کاملا” ثابت بوده است که می توانید این نوسان را در تصویر شماره ۱ و ۲ این مطلب مشاهده کنید اما در نمودار شماره ۳ نوسانات قیمت نهاده  در ایران را نیز مطالعه خواهید نمود و با در نظر گرفتن اینکه هیچ اتقاقی در ارز و یا نفت و یا قیمت حمل و نقل و ماجراهای برجام نیافتاده است به چرایی این نوسان بیاندیشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار