جوجه کشی شترمرغ

جوجه کشی شترمرغ

جوجه کشی شترمرغ

جوجه کشی شترمرغ به صبر و حوصله زیاد و البته تجربه نیاز دارد. معمولا شترمرغ مولد یک روز درمیان تخم می گذارد اما گاها بین زمان تخمگذاری ممکن است وقفه یی حتی بیشتر از یک ماه رخ دهد.

برای تشویق شترمرغ به تخمگذاری سعی کنید که تعداد تخم زیادی در لانه باقی نماند مثلا کمتر از سه عدد. هر شترمرغ ماده در فصل تخمگذاری بین ۴۰ تا ۸۰ تخم و یا گاها تا بیش از ۱۰۰ تخم می گذارد.

جوجه کشی شترمرغ به روش طبیعی:


اگرچه جوجه کشی به صورت طبیعی آسانتر است ولی به همان نسبت سودآوری کمتری دارد زیرا جوجه کشی شترمرغ۴۲ روز طول می کشد. شترمرغ در هنگام خوابیدن یعنی تمام این شش هفته! روی تخم و نگهداری جوجه، تخمگذاری نمیکند. برای کرچ شدن شترمرغ حداقل ۵ تخم لازم است والا پرنده به تخمگذاری ادامه میدهد. تعداد تخمی که جفت مولد میتوانند تفریخ کنند حدود ۲۰ عدد است.

شترمرغ ماده معمولا بین ساعات نه تا پنج بعداز ظهر روی تخم ها می نشیند و در باقی ساعات شترمرغ نر این کار را انجام می دهد. آن ها در هنگام تغییر شیفت تخم ها را چرخانده و هوا می دهند.

دقت کنید که تخم شترمرغ ها را باید سریع جمع آوری کنید زیرا ممکن است نور آفتاب آن ها را خراب کند و یا اینکه خیس شوند. زیرا اگر چنین آسیب هایی رخ دهند دیگر کیفیت تخم شترمرغ را نمی شود بهبود داد.

تخم هایی که جمع آوری کرده اید را روزی دو بار تکان دهید تا از چسبندگی جنین پیشگیری کنید.

جوجه کشی شترمرغ به روش مصنوعی:


جمع آوری تخم شترمرغ ها:

این کار را هر روز ترجیحا صبح زود یا غروب انجام دهید و طبق برنامه ریزی تخم شترمرغ ها را جمع آوری کنید.

ضدعفونی تخم شترمرغ

به دو روش شستن(۵ گرم virkon-s در ۱ لیتر آب ولرم برای شستشویا در نیم لیتر برای افشانه تخمها ودستگاه. ( آب سرد موجب مَکش میکروبها به داخل تخم میشود) یا گازدادن(۸۰ گرم پرمنگنات پتاسیم و۱۳۰میلیلیتر محلول ۴ درصد فرمالین برای ۳ مترمکعب دستگاه)

نگهداری از تخم شترمرغ

که نباید بیش از ۱ هفته طول بکشد باید در دمایی بین ۱۵ تا ۲۰ و رطوبتی بین ۷۵ تا ۸۰ درصد باشد. تخمها به صورت عمودی و با روزی ۱ بار چرخش نگهداری می شوند. بعداز حمل ونقل طولانی باید حداقل ۱۲ ساعت بیحرکت بماند.

گرم کردن تخم شترمرغ ها

قبل از گذاردن در دستگاه باید ۱۲ ساعت در اتاق ۲۵ درجه گرم شوند.

تنظیمات دستگاه جوجه کشی شترمرغ

تخم شترمرغ ها را با زاویه ۴۵ درجه در دستگاه قرار دهید و روزی چند بار تخم ها را بچرخانید.

دما؛ ۳۶ درجه با نوسان حداکثر ۵/۰ (حتی نوسان ۱ تا ۵/۱ درجه منجر به ۵۰درصد تلفات میگردد.)

دستگاه جوجه کشی برای تخم شترمرغ ها، باید ۲۴ درجه سانتی گراد بوده و زمان خارج شدن جوجه ها این دما به ۳۵ درجه برسند.
رطوبت؛ بین ۲۶ تا ۳۴ درصد.

در این مدت، رطوبت هوا باید ۲۵ درصد بوده که هنگام خارج شدن حدودا ۵۰ درصد باشد.

کیسه زرده؛ اگر پایین باشد جنین از بین میرود.(محل کیسه باچراغ مشخص وبا مداد علامتگذاری شود)

وضعیت تخم ها؛ بر اساس روشهای استاندارد

چرخاندن تخم ها؛ اگر دستگاه خودکار نیست ۳ بار در شبانه روز.

جریان هوا؛ ۵۰ لیتر در ساعت برای هر تخم.(افزایش گازکربنیک خطرناکتر از کاهش دماست لذا هنگام قطع برق یا نقص هواکش باید درها را نیمه باز گذارد.)

هچر؛ یک واحد کامل جوجه کشی به جز اتاق های شستشو، نگهداری و گرم کننده تخم، ستر و جوجه کشی باید مجهز به هچر برای سلامت کامل جوجه ها باشد.

 

نکات مهم جوجه کشی تخم شترمرغ ها به صورت مصنوعی

 

  • تخم شترمرغ ها را به صورت بهداشتی و صحیح جمع آوری کنید
  • تخم ها را تمیز کنید
  • تخم ها را ضدعفونی کنید
  • دمای محیط تخم ها بالا نباشد
  • در زمان ذخیره کردن تخم شترمرغ ها تخم ها را حتما حرکت دهید و بچرخانید

 

 

 

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

مشاوره رایگان پرورش

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

کانال تلگرامی آریا منتخب پارسیان

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک خلاصه یی از مزایای پرورش بوقلمون جایگزین آنتی بیوتیک در طیور جدول قیمت انواع طیور 4 بهمن 99