درج قیمت بر روی تخم مرغ سود دلالان را تضمین می کند؟

image_pdfimage_print

نواساتان قیمت از بزرگترین معضلاتی صنعت طیور کشور می باشد که امکان برنامه ریزی و مدیریت در تولید را کاهش داده است.
یکی از راهکارهای پیشنهادی حل مشکل نوسان قیمت در صنعت مرغ تخمگذار ” درج قیمت بر روی تخم مرغ ” می باشد. این طرح با اما اگرها بسیاری از سوی مرغداران همراه است از جمله اینکه برخی از آنها معتقد اند که درج قیمت بر روی تخم مرغ ها به نفع تولیدکننده نبوده و فقط سود دلالان را تضمین می کند.
مخالفین این طرح معتقدند که اگر قیمت درب مرغداری کاهش یابد، واسطه ها از این شرایط سود می برند، همچنین در مواقعی که قیمت بالاتر از قیمت درج شده باشد و کشش بازار افزایش قیمت را ایجاب کند، امکان افریش قیمت درب مرغداری ها مهیا نیست.
سید شهاب افضل – مدیرعامل اتحادیه مرغدارن مرغ  تخمگذار استان اصفهان –  یکی از پیشنهاد دهندگان درج قیمت بر روی تخم مرغ، در دفاع از این طرح می گوید: عواملی همچون بحران های منطقه ای از نظر بیماریها ، تنش در تجارت آزاد و مشکلات در واگذاری امور به بخش خصوصی و بسیاری دیگر، زمینه ساز نوسانات قیمت در صنعت طیور می باشد.
وی با اشاره به  نگران های برخی از مرغدارن ازاجرای این طرح، اظهار داشت: نگران هایی که مخالفات درج قیمت بر روی تخم مرغ دارند در خصوص زیان هایی است که در صورت بالا یا پایین رفتن قیمت متوجه تولیدکننده خواهد شد.
افضل ادامه داد: این نگرانی ها شاید تا حد زیادی با توجه به شرایط موجود قابل پذیرش باشد اما باید دانست که خود درج قیمت نیز شرایط را در بازار تغییر خواهد داد.
وی تصریح کرد: درج قیمت باعث ایجاد یک چسبندگی قیمت می شود به این معنی که مصرف کننده از قیمت ها با خبر بوده و قیمت تعیین شده را از فروشنده طلب می کند.
افضل در پاسخ به این سوال که؛ آیا درج قیمت موجب سوءاستفاده نخواهد شد؟ گفت: اولا با اجرای این طرح هر تخلفی قابل پیگیری است ضمن اینکه قیمت مرغ هر ۱۵ روز با تغییر شرایط، توسط اتحادیه مرغدارن میهن و کانون سراسری پرورش دهندگان مرغ تخم گذار و متولیان دولتی تعیین و ابلاغ می گردد.
وی از دیگر ابهامات مرغدران را مبنای تعیین قیمت در این طرح عنوان کرد و گفت: قیمت ۳۲۰ – ۳۶۰ تومان برای تخم مرغ معمولی و ۳۳۰ – ۳۷۰ برای تخم مرغ زرده زعفرانی به این معنا است که، بازه ای برای وزن هم تعیین شده است که تلرانسی ۴۰ تومانی برای آن منطقی می باشد، همچنین ۱۰ تومان نیز برای استفاده از رنگدانه مرغوب در نظر گرفته شده است.
افضل ادامه داد: در تعیین قیمت حتی پارامترهای مدیرینی نیز در نظر گرفته شده است تا تخم مرغ های با کیفیت تر که هزینه مدیریت بیشتری برای آنها پرداخت شده است با قیمت بالاتری عرضه شود.
مدیرعامل اتحادیه مرغدارن مرغ  تخمگذار استان اصفهان بیان داشت: هیچ طرحی بدون اشکال نیست تنها در اجرا است که اشکالات هر طرحی مشخص می شود و می توان برای رفع آنها اقدام نمود.
افضل تاکید کرد: درج قیمت بر روی تخم مرغ ها بازار را از بی سروسامانی نجات خواهد داد و در دراز مدت به نفع مرغداران است زیرا ثبات قیمت به معنی ثبات تولید و کیفیت می باشد.

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار