فلاشینگ

image_pdfimage_print

بعد از فصل استراحت و قبل از شروع فصل تولید دوره‌ای به نام فلاشینگ وجود دارد که در این دوره عملیات لازم برای وارد شدن پرنده به فصل تولید انجام می‌شود. طول دوره فلاشینگ با توجه به شرایط مدیریتی مزرعه بین دو هفته تا یک ماه می‌باشد. در پایان دوره فلاشینگ لازم است تا حداقل ۵ درصد گله شروع به تخم‌گذاری کرده باشند و سپس جیره تولید داده شود.

توصیه شده مبارزه علیه پارازیت‌های داخلی و خارجی را در ابتدای دوره فلاشینگ و در هفته اول مجدداً اجرا نمائید تا از دفع انگل‌ها اطمینان کامل حاصل گردد. چنانچه پرها را در فصل استراحت بریده‌اید حداکثر تا هفته اول و در ابتدای دوره فلاشینگ باقیمانده ساق پر را با انبردست بیرون بکشید.

                                                                                                                                                                                     با اجرای جیره فلاشینگ ممکن است نرها هجومی‌تر شده و بین آنان نزاع صورت می‌گیرد که این امر طبیعی بوده و پس از مدتی کاهش می‌یابد. در دوره فلاشینگ نباید واکسیناسون انجام داد.

دانخوری به اندازه کافی دراختیار پرندگان قرار دهید تا رقابتی برا رسیدن به غذا نداشته باشند. پرندگان مغلوب (ضعیف‌تر) در صورت کم بودن دانخوری غذای کمتری دریافت نموده و باعث ایجاد استرس می‌شود. آب تمیز بصورت دائم در اختیار باشد.

در بیشتر نقاط ایران دوره تولید از اواسط بهمن ماه آغاز میگردد، لذا توصیه می گردد، جیره های فلاشینگ خود را آغاز نموده و حداکثر بهره برداری را از فصل تولید بنمایید. حتی الامکان سعی نمایید خوراک به صورت آزاد در اختیار پرنده قرار گیرد، اشتهای پرنده برای تامین نیازهای غذایی برای ورود به فصل تولید افزایش می یابد. بدیهی است پس از تامین نیازهای غذایی، مصرف خوراک به حالت عادی باز میگردد. از اقدامات اساسی در این دوره میتوان به آماده سازی و یا تعویض بستر زیر سایبان به خصوص اطراف آبخوری ها اشاره نمود. از جابه جایی پرنده در این دوره پرهیز نمایید. از مکمل تولید در جیره فلاشینگ استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دوازده =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار