نمایشگاه اسپیس فرانسه

image_pdfimage_print

با وجود کاهش جزئی بازدید کنندگان این نمایشگاه نسبت به سال گذشته، که شاید مهم ترین دلیل آن همزمان شدن آن با عید قربان بود، غرفه داران و بازدیدکنندگان کیفیتی خوب برای این نمایشگاه تخصصی رقم زدند.
مارسل دنیول، مدیر نمایشگاه، اظهار داشت: «نمایشگاه اسپیس برای دامداران محلی است که می توانند تجربیات و نیازهایشان را با استفاده از وسایل و تجهیزات و همچنین تبادل اطلاعات بیان کنند و این چیزی است که ۳۰ سال است در این نمایشگاه دیده می شود».
فضای انتخاباتی فرانسه موجب شد تا شخصیت های سیاسی این کشور در این نمایشگاه دیده شوند. شخصیت هایی از جمله ژان فرانسوا کوپه، امانوئل ماکرون،آلن ژوپه،… و جالب اینکه این شخصیت های سیاسی به حرف های دامداران گوش می دادند و در جریان توسعه و پیشرفتهای آنها قرار می گرفتند.
۱۱۵ کشور در این نمایشگاه شرکت داشتند و می توان گفت که امسال هم این نمایشگاه به خوبی از بین المللی بودن خود دفاع کرد. نمایندگان زیادی از آفریقای غربی در این نمایشگاه شرکت داشتند. فیل هوگان، کمیسر کشاورزی اروپا نیز روز جمعه از این نمایشگاه دیدن نمود.

همچنین از ایران چند هیات مختلف برای بازدید از این نمایشگاه حضور داشتند که بنا به اعلام نماینده اسپیس در ایران٬ شرکت سان صفا بیشترین میزان بازدیدکننده از ایران را وارد نمایشگاه نموده بود.

دوره بعدی این نمایشگاه سال آینده ۱۲ تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ برای سی و یکمین بار برگزار خواهد شد.

مرغ و مصرف آن در فرانسه
گوشت مرغ مورد علاقه مصرف کنندگان است و این علاقه فقط مختص فرانسویان نیست. دامپروران به راستی با رقیبی قوی مواجه می باشند.
گوشت مرغ تنها گوشتی است که از سال ۱۹۸۶ در فرانسه با پیشرفت مصرف چشمگیر مواجه بوده است. از سال ۱۹۷۰ تا به امروز مصرف گوشت مرغ به ازای هر فرد دو برابر شده است و از ۱۲.۱ کیلوگرم در سال به ۲۵.۵ کیلوگرم در سال رسیده است. گوشت های دیگر، یعنی گوشت گاو، خوک و بره پیشرفتی در مصرف نداشته اند. این آماری است که سازمان محصولات کشاورزی و دریایی فرانسه در دوره ای طولانی بدست آورده و منتشر نموده است. گوشت مرغ ارزان است، منع استفاده مذهبی ندارد و برای سلامت ضرری ندارد و این امر موجب می شود تا این گوشت نسبت به رقبای خود یعنی گوشت خوک و گاو پیشرفت بیشتری داشته باشد.
مرغ در طول سی سال در بازار تغییر جایگاه بسیار کمی داشته است: در دهه ۱۹۷۰، ۱۷ درصد مصرف گوشت فرانسوی ها گوشت مرغ بوده است و در حال حاضر نیز مصرف آن به اندازه گوشت خوک است و حجم مصرف آن در سال ۲۰۱۳ به ۲۹ درصد رسیده است. گوشت گاو با ۳۹ درصد مصرف بیشترین گوشت مصرفی است، این در حالی است که گوشت گاو در دهه ۱۹۷۰، ۴۴ درصد از مصرف را به خود اختصاص داده بود. در طول این دوره، صنعت مرغ فرانسه، موسسه LD را به جهان معرفی کرد که این موسسه در اروپا پیشرو شد. این موسسه بر روی گوشت جوجه و بوقلمون متمرکز شد. مصرف گوشت بوقلمون به سرعت افزایش یافت به طوری که بین سال های ۱۹۸۰ و ۲۰۰۰ مصرف آن ۲.۵ برابر شد. اما این افزایش مصرف بعد از سال ۲۰۰۰ با افتی ناگهانی مواجه شد و مصرف آن به نصف رسید.

۱۰ برابر شدن واردات
بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ واردات طیور در فرانسه تقریبا ده برابر افزایش یافت و از حجم ۶۷ هزار تن به ۵۶۸ هزار تن رسید، یعنی یک سوم میزان کشتار مرغ های خود کشور فرانسه واردات انجام شده است. مرغ های برزیلی یا تایلندی وارد بازار فرانسه شدند. اگرچه این مرغ های وارداتی مدت های طولانی بازار فرانسه را در دست داشتند، اما مرغ های اروپایی بر سر میز غذای فرانسویان استفاده می شد. بین سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۱۵ واردات مرغ از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سه برابر شد. بلژیک و هلند دو صادر کننده عمده مرغ به فرانسه بوده اند. در ده سال اخیر، آلمان و لهستان به اولین تولیدکننده های اروپا تبدیل شده اند و در بازار فرانسه نیز حضور یافته اند. فرانسوی ها باید به فکر یافتن راهی برای بازگشت به صحنه رقابت در صنعت طیور باشند.

تولید کنندگان شیر و بازاری نامنظم در فرانسه
بعد از سی سال نظمی که توسط سهمیه ها مشخص شده بود، اکنون دامپروران با بازار پرالتهاب جهانی مواجهند.
واژه «سهمیه» به خودی خود نشان دهنده تحولی بزرگ در صنعت شیر در طول ۳۰ سال است. در سال ۱۹۸۴، کشورهای اروپایی تصمیم گرفتند برای تولید، سهمیه ای را در نظر بگیرند و در نتیجه امکان حفظ قیمت ها در یک سطح را بدهند. مهم ترین دلیل آن توافق میان تخصص های مختلف بود که به عاملان این صنعت (تولیدکنندگان، صنایع، تعاونی ها) امکان می داد تا در هر سه ماهه میزان تغییر قیمت شیر را معین نمایند.
اگرچه تعیین سهمیه موجب شد تا بسیاری از تولیدکنندگان علیه آن اعتراض کنند، پایان مدت آن در اول آوریل ۲۰۱۵ نیز همان اعتراض ها را در پی داشت! با افزایش تقاضای جهانی و سیاست های لیبرال بروکسل،  تولیدکنندگان دوباره آزادی  تولید را بدست آورده اند اما قیمت های جهانی بسیار پایین است. به علاوه، وضعیت شیر فرانسه در این مدت تغییر زیادی داشته است. ژرار یو (Gérard You) رئیس خدمات وضعیت شیر در موسسه دامپروری فرانسه می گوید: «در سال ۱۹۸۳، به طور متوسط ۱۶ گاو شیرده به ازای هر بهره برداری وجود داشت، امروز تقریبا تعداد گاوها به طور متوسط ۶۰ راس است». در سال های اخیر، سیاست های عمومی به توقف و ممنوعیت بهره برداری دستور داده است.
گله گاوهای شیرده نیز نصف شده است در حالی که تعداد آن ها در سال ۱
۹۸۳-۱۹۸۴ ، ۷.۲ میلیون راس بوده است.

سازماندهی بهتر
ژرار یو در ادامه گفت: ظهور پیشرویان جهانی مانند شرکت های لاکتالیس (Lactalis) یا دانون (Danon) موجب سازماندهی بسیار بهتر شده است. با گذر زمان، رابطه ای غیر برابر میان تولیدکنندگان و تغییردهندگان وضعیت بازار به وجود آمد که به ضرر تولیدکننده ها تمام شد، مانند تولید کنندگان گوشت گاو. «ایجاد سازمان تولیدکنندگان می تواند راهی برای کاهش این تنش و داشتن روابط قوی تر باشد. اما دامپروران و اعضای سازمان تولیدکنندگان به هر حال با قانون بازار مواجهند. در چنین شرایطی که تولیدکنندگان در تضاد با بازار جهانی و بدون امنیت قرار دارند، مدیریت هزینه های بهره برداری برای درآمدزایی ضروری می شود.
ژرار یو معتقد است که با قیمت متوسط کنونی برخی از دامپروران ۵۰ یورو بدست می آورند و برخی دیگر به دلیل کیفیت اولیه ۵۰ یورو ضرر می کنند. وی همچنین یادآور می شود که با این بحران، تولید بیولوژیک نظر بسیاری از دامپروران را به خود جلب کرده است و این موجب شده است تا امکان بحران بیولوژیک مانند سال های ۲۰۰۰ به بعد به وجود آید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار