کمک مخمر و آنتی اکسیدان ها به کاهش استرس گرمایی

image_pdfimage_print

در پی تغییرات آب و هوایی، استرس گرمایی به مانعی برای افزایش باروری گاو تبدیل شده است. نوعی خاص از مخمر زنده و آنتی اکسیدان های شکمبه می توانند تاثیرات ناشی از این مشکل را از بین ببرند.
استرس گرمایی می تواند برای پرورش دهندگان گاوهای لبنی و گاوهای گوشتی مبالغ هنگفتی را به همراه داشته باشد زیرا موجب کاهش تولید شیر و رشد گاو می شود. در گاوهای شیرده،کاهش تولید شیر، اولین تاثیر کوتاه مدت استرسگرمایی است. اغلب، این کاهش به میزان ۱۰ تا ۳۵ درصد است.استرس گرمایی خطرات اسیدوز را نیز افزایش می دهد. گله های گاوهای چاق نسبت به استرس گرمایی حساس تر می باشند. استرس گرمایی موجب افزایش خطرات اسیدوز و کاهش میزان خوراک دریافتی به ویژه کاهش مصرف فیبر می شود که در نتیجه عملکرد رشد کاهش می یابد و تغییرات رفتاری نیز بروز می کند. پرورش دهندگان با رفتارهای عصبی و بی قرار دام های خود مواجه می شوند. در گوساله های ماده چاق مشاهده شده است که آن دسته از گوساله هایی که زیر سایه قرار دارند به طور متوسط ۱۰۰ گرم در روز بیش تر از گوساله هایی که زیر سایه نیستند افزایش وزن دارندزیرا میزان غذای دریافتی زیر سایه بیش تر است. به علاوه، گوساله هایی که زیر آفتاب قرار داشتند استرس کمتری از خود نشان داده اند و گوشت لاشه آن ها نیز کمتر سیاه شده است.

افزایش ورم پستان و مشکلات باروری
نتایج طولانی مدت استرس گرمایی می تواند بر سلامت، عملکرد ایمنی یا بازتولید تاثیر بگذارد به ویژه زمانی که استرس گرمایی موجب افزایش رادیکال های آزاد می شود و استرس را به سوی اکسایش سوق می دهد. استرس اکسایشی در گاوهای شیرده موجب افزایش ورم پستان و افزایش تعداد یاخته های جسمی در شیر می شود. همچنین می تواند موجب کاهش باروری، افزایش مرگ جنین، افزایش جفت ماندگی بعد از زایمان و زایمان زودرس شود.
همان طور که در ویدیو نشان داده شده است، باز کردن دهان و نفس نفس زدن و بیرون آوردن زبان نشان دهنده استرس گرمایی شدید است.

کاهش استرس گرمایی به کمک مکمل های غذایی
ساکارومایسس سرویزیهI-1077 که مخمرهای زنده هستندبه عنوان اصلاح کننده شکمبه در نظر گرفته می شوند و می توانند به کاهش تاثیر استرس گرمایی کمک کنند. توانایی آن در کمک به ثابت ماندن pH شکمبه و بهبود هضم و فرسایش فیبر در شکمبه می تواند به چالش ها و مشکلات ناشی از استرس گرمایی پاسخ دهد. آزمایش های مختلفی نتایج مثبت در هر دو نوع گاوهای شیرده و گوشتی را نشان داده اند.
آزمایشی که با مکمل غذایی، ترکیب آنتی اکسیدان حاوی سلنیوم ارگانیک و یک منبع اولیه و طبیعی آنتی اکسیدان انجام شده اند نشان داده است که وضعیت آنتی اکسیدان کلی دام بهبود یافته است: یاخته های جسمی ۴۰ تا ۶۰ درصد در شیر کاهش یافته اند که نشانه ی افزایش ایمنی و بهبود پارامترهای کیفیت گوشت است.
پیشنهادهای تغذیه ای مهم
علاوه بر این مکمل ها، پیشنهادهای تغذیه ای مهم می توانند هزینه های ناشی از استرس گرمایی را در گاوهای شیرده و گوشتی کاهش دهند. این پیشنهادها مثلا شامل موارد زیر است: افزایش تراکم انرژی رژیم غذایی، افزودن نشاسته ی بیشتر یا افزودن چربی به رژیم غذایی (چربی در شکمبه تخمیر نمی شود، در نتیجه در طول هاضمه گرما تولید نمی کند)، توجه به توازن الکترولیت (زیرا تعریق بیش از حد یا نفس نفس زدن موجب از دست دادن سودیم و پتاسیم می شود) و مطمئن شدن از این که همیشه برای شست و شو آب تازه و خنک وجود دارد(به ویژه بعد از دوشیده شدن)

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهار =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار