۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار

۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار

۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار – ۵ نژاد مرغ که تخم مرغ زیادی برای شما می گذارند

برای بسیاری از افراد انگیزه اصلی پرورش مرغ های حیاط خلوت ، تهیه تخم مرغ تازه است. حس جمع آوری تخم مرغ های تازه و گرم از لانه مرغ ها بسیار خاطره انگیز و دلپذیر است.

اما آنچه که بیشتر مبتدیان نمی دانند این است که نژاد مرغی که خریداری می کنید تأثیر زیادی در میزان تخم مرغی که انتظار دارید هر روز دریافت کنید می گذارد.

نژادهای خاص ، مانند Bantams ژاپنی به هیچ وجه تخمگذاری نمی کنند ، در حالی که مرغ های هیبرید می توانند بیش از ۲۸۰ تخم در سال بگذارند –به عبارت دیگر تقریبا هر روز تخم مرغ می گذارند.

انتخاب نژاد مناسب در صورت تمایل به تولید تخم مرغ تازه در تمام طول سال بسیار مهم است ، بنابراین ما لیستی از ۱۰ مرغ برتر تخمگذار مورد علاقه خود را تهیه کرده ایم.

 

5 نژاد برتر مرغ تخمگذار – مرغ هیبریدی

نژادهای هیبرید یا ترکیبی بسیار مختلفی وجود دارد و یکی از رایج ترین آنها به نام ستاره دنباله دار طلایی شناخته می شود. هیبریدها برای تخمگذاری زیاد خریداری می شوند در حالی که مقدار کمی خوراک و دان مصرف می کنند. این امر باعث می شود که هزینه دان آنها نسبت به نژادهای دیگر ارزان تر باشد.

تعداد تخم مرغی که نژاد هیبرید می گذارند: انتظار میرود که یک مرغ هیبریدی معمولی حدود ۲۸۰ تخم در سال تخم بگذارد. این تخمها متوسط و قهوه ای رنگ خواهند بود.

مشخصات ظاهری مرغ هیبریدی: هیبریدها معمولاً یک رنگ طلایی و قهوه ای با پرهای دم سفید و نرم هستند.

رفتارشناسی مرغ هیبریدی: آنها تمایل دارند مرغی بسیار سخت و مقاوم باشند و بندرت کرچ می شوند. اگر به دنبال یک مرغ تخمگذاربرای تمام طول سال هستید که به راحتی از آن مراقبت کنید ، قطعاً یک مرغ ترکیبی انتخاب شماست.

۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار – مرغ بومی

این نژاد  به عنوان مرغهای “دو منظوره” شناخته می شود. این بدان معنی است که می توان آنها را برای تخم مرغ یا گوشت پرورش داد. آنها یکی از محبوب ترین نژادهای مرغ حیاط خلوت هستند زیرا قوی و مقاوم بوده و تخمهای زیادی می گذارند.

میزان تخم گذاری: شما باید انتظار داشته باشید که یک مرغ بومی جوان ۲۵۰ تخم در سال بگذارد. این تخمها اندازه قهوه ای و متوسط دارند.

مشخصات ظاهری: برخلاف نامشان این نژاد در واقع پرهای قهوه ای و مشکی دارند و ظاهری تیره به آنها می دهد.

رفتار شناسی: آنها بیش از همه قادر به مراقبت از خود هستند ، و به دلیل سخت بودن مشهور هستند. معمولا این نژاد گزینه اول پرورش دهندگان مرغ می باشد.

۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار مرغ لگهورن

هر کودکی که در دهه ۵۰ یا ۶۰ بزرگ شده باشد ، می داند که یک مرغ Leghorn از برنامه تلویزیونی معروف Foghorn Leghorn  چه شکلی است. مرغ های لگهورن در دهه ۱۸۰۰ از ایتالیا به ایالات متحده آورده شد و از آن زمان تاکنون بهترین گزینه مرغ اهلی می باشند.

میزان تخم گذاری: آنها باید حدود ۲۵۰ تخم مرغ در سال بگذارند. این تخمها سفید و متوسط خواهند بود.

مشخصات ظاهری: آنها با بدنی کامل سفید و یک شانه قرمز ضخیم بزرگ ، یکی از منحصر به فردترین نژادها هستند.

رفتار شناسی: در حالی که آنها هنوز هم یک گزینه ایده آل برای یک پرورش دهندگان مبتدی می باشد ، هر کسی که بخواهد مرغ های خود را رام کند نباید مرغ های لگهورن  را انتخاب کند زیرا به خجالتی بودن و سخت رام شدن مشهور است.

۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار –  Sussex

مانند مرغ بومی ، Sussex  یک مرغ “دو منظوره” است که به این معنی است که می توان آنها را برای تخم مرغ یا گوشت پرورش داد.

میزان تخم گذاری: این نژاد به راحتی توانایی تخمگذاری ۲۵۰ تخم مرغ در سال را دارد. رنگ تخم مرغ از قهوه ای تا سفید خامه ای متفاوت خواهد بود.

مشخصات ظاهری: نژاد Sussex  دارای هشت رنگ مختلف است که رایج ترین آنها یک بدن سفید خالص با پرهای گردن و دم سیاه است.

رفتار شناسی: آنها نژادی بسیار آرام و رام هستند . اگر نژادی اهلی می خواهید که از دست شما غذا و دان بخورد ، برای شما گزینه ی مناسبی است.

۵ نژاد برتر مرغ تخمگذار – پیلموت راک

پیلموت راک  یک انتخاب ایده آل برای پرورش دهندگان مبتدی است که به دنبال مرغی است که تقریبا هر دو روز یک بار تخم بگذارد.

میزان تخم گذاری: یک مرغ پیلموت راک  باید حدود ۲۰۰ تخم در سال بگذارد. این تخمها کوچک و متوسط و قهوه ای روشن هستند.

مشخصات ظاهری: آنها عمدتا خاکستری هستند و نوارهای سفید دور بدنشان پیچیده شده است.

رفتار شناسی  : پیلموت راک ها پرندگان بزرگی است که بسیار بهتر با سبک زندگی آزاد مطابقت دارد. آنها پرندگان بسیار دوستانه ای هستند که می توانند به راحتی رام شوند.

 

منبع این نوشته

۱۰ Breeds of Chicken That Will Lay Lots of Eggs for You

 

فروش جوجه شترمرغ

فروش جوجه بوقلمون

فروش جوجه مرغ بومی گلپایگانی

فروش جوجه اردک پکنی

فروش جوجه کبک

فروش جوجه بلدرچین

فروش تخم مرغ

فروش خوراک طیور

تماس با پشتیبانی فروش

۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹

۰۹۱۲۶۴۵۰۶۸۴

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ قیمت جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار پرورش قوغاز پلت چی هست اصلا!!! درصورت گیر کردن تخم در مقعد مرغ تخمگذار باید چه کرد مرغ تخمگذار صنعتی آشنایی با شترمرغ آشنایی با مرغ آشنایی با پرورش بلدرچین و سود دهی آن آشنایی با پرورش کبک