خرید مرغ و پخت بهداشتی آن

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی :
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on pocket
Share on digg

خرید مرغ و پخت بهداشتی آن نکاتی دارد که برای هر سرپرست خانواده و هر فردی که قصد خرید و پخت آن را دارد بسیار اهمیت داشته و  ضروری است که در این مورد اطلاعات کافی در اختیار داشته باشد.

در حال حاضر حفظ سلامتی دغدغه همه اقشار جامعه می باشد و راه اصلی آن تغذیه سالم و داشتن سبک زندگی سالم می باشد.

در این بین گوشت مرغ و آلایش های آن، یکی از اصلی ترین منابع  پروتئینی می باشد که بسیاری از غذاهای سنتی و مدرن با آن طبخ می گردد. به همین دلیل شما باید هنگام خرید گوشت مرغ و یا آلایش های آن دقت لازم را به عمل آورید.

 

 خرید مرغ و پخت بهداشتی

 

نکات خرید مرغ

 

بعنوان مثال هنگام خرید مرغ از فروشگاه ها، به بسته بندی آن، مشخصات درج شده روی بسته بندی و حتی مشخصات ظاهری آنچه که می خرید اعم از بو و رنگ توجه کافی داشته باشید.

خریداران مرغ حق دارند که اگر با بسته بندی هایی مواجه شدند که مطالب درج شده روی لیبل آن مخدوش شده باشد ( ناخوانا یی، ناقص بودن اطلاعات ، پاک کردن یا خط خوردگی) محصول را به فروشنده پس داد ه و مراتب را فورا به اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند .

اطلاعاتی که شما هنگام خرید گوشت مرغ باید روی بسته بندی مشاهده کنید عبارتند از:

  • تاریخ تولید
  • تاریخ انقضا
  • کد پروانه بهره برداری از اداره کل دامپزشکی
  • آدرس محل تولید
  • شرایط نگهداری

همچنین دقت نمایید که در صورتی که گوشت مرغ فاسد شده باشد، تیره، پرخون و کبود می باشد و حتی به مرور رنگ آن خاکستری و سبز روشن دیده می شود که در صورت مشاهده هرکدام از این موارد از مصرف گوشت مرغ به شدت پرهیز نمایید.

 

نکات پخت بهداشتی مرغ

 

پس از خرید مرغ فورا آن را به منزل برده و در فریزر نگهداری نمایند. همچنین اگر ممکن است زمان رسیدنشان به مقصد طولانی باشد از یخ دان برای جلوگیری از فساد گوشت مرغ استفاده کنند.

هنگام استفاده از گوشت مرغ هرگز آن را به سرعت از حالت انجماد خارج نکنید و سعی کنید ۱۲ ساعت قبل از پخت گوشت، آن را از فریزر خارج کرده و در یخچال قرار دهید تا به صورت تدریجی از حالت انجماد خارج شود.

 

نظارت دامپزشکی استان زنجان بر کشتار مرغ در زنجان

 

مدیر کل اداره کل دامپزشکی استان زنجان در مصاحبه ای اعلام نموده است که بر تمامی واحد های کشتارگاه های طیور و دام سبک و سنگین کنترل و نظارت بهداشتی انجام می گیرد.

وی همچنین بیان نمود که از ابتدای سال ۹۸ حدود یک میلیون و پانصد هزار قطعه  کشتار طیور در این استان انجام شده است که وزن لاشه های سالم در مجموع سه میلیون و پانصد و هفتاد و ه هزار و ششصد و پنجاه کیلو گرم بوده است.  در این بین شش هزار لاشه ضبط گردیده است.

 

فروش جوجه مرغ و دیگر انواع طیور

 

لازم به ذکر است که شرکت آریا منتخب پارسیان آماده عقد قرارداد و ارسال انواع جوجه و نهاده های دامی به اقصی نقاط استان زنجان می باشد و با دامداران محترم زنجانی کمال همکاری را می نماید.

تلفن های ارتباط با واحد فروش:

۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶             ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹             ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 2 =

انتخاب نوع محصول
Filters Sort
نام محصول
قیمت
فروش شترمرغ مولد
تومان7500000
جوجه شترمرغ آفریقایی سه ماهه
تومان1200000
جوجه شترمرغ آفریقایی یک ماهه
تومان850000
جوجه شترمرغ کانادایی ۲۰ روزه
تومان700000
شترمرغ آفریقایی ۱۰ روزه
تومان550000
جوجه شترمرغ هچری
تومان500000
۱ ۲ ۱۶
علل مرگ جوجه یکروزه دلایل کاهش هچ – کم بودن تعداد نرها فروش جوجه تست سلامت جوجه یکروزه آبسه کف پای طیور پرورش جوجه گوشتی