۱۷ میلیون تومان درآمد سالانه از پرورش قرقاول

image_pdfimage_print

سید بهنام ذبیحی کارآفرین ساروی سالانه ۱۷میلیون تومان از طریق پرورش قرقاول کسب می‌کند.
این کارآفرین عرصه جهاد اقتصادی می‌گوید: از ۱۰۰ عدد قرقاول مولد سالانه ۲۰ میلیون تومان فقط فروش تخم داشتم.
وی اضافه کرد: از این مبلغ ۳میلیون تومان صرف هزینه‌های غذا، نگهداری و سایر هزینه‌های جانبی می‌شود که در مجموع به طور متوسط سالانه ۱۷ میلیون تومان از این طریق درآمد کسب می‌کنم.
وی که دارای تحصیلات کارشناسی حسابداری است و در حال حاضر با برخی از شرکت‌های خصوصی در این زمینه نیز همکاری می‌کند، می‌گوید: پرورش قرقاول سود بیشتری از کارمندی دارد ولی اینکه تاکنون کار حسابداری را کنار نگذاشته‌ام تعهد اخلاقی است که به این شرکت‌ها داده‌ام.
این کارآفرین عرصه جهاد اقتصادی در ادامه گفت: کار تولید امتیازات فراوانی دارد که مهم‌ترین آن خدمت به اقتصاد کشور و مقابله با استکبار جهانی است، جوانان ما باید بدانند در جمهوری اسلامی هر کجا که خدمتی کنی، کاری جهادی کردی ولی خدمت در تولید و راه‌اندازی چرخه تولید آن هم در شرایطی که دشمن سعی دارد چرخ‌های تولید این کشور را از کار بیندازد کار مهمی است.
وی ادامه داد: من به عنوان یک انقلابی مسلمان ایرانی وظیفه خودم دیدم که برای مبارزه با دشمنان دین و کشورم وارد عرصه تولید بشوم ولو اینکه کارم اندک باشد.
ذبیحی، اضافه کرد: محل عرضه تخم‌ قرقاول که از طریق اینترنتی بازاریابی می‌شود، به صورت فرامنطقه‌ای بوده و من توانستم آن را به سرتاسر کشور ارسال کنم.
وی افزود: بازار فروش تخم قرقاول خوب و مطلوب است و با توجه به حجم کم می‌توان تعداد بیشتری ازآن را ارسال کرد، همچنین به خاطر قطر کوچکش میزان شکنندگی آن بسیار کم و هنگام حمل تلفات پایین دارد.
وی همچنین اظهار داشت: قرقاول یک موجودی است که بدون نیروی کار می‌توان به راحتی از آن نگهداری کرد و در جای کمی آن را پرورش داد و در ضمن می‌توان از فضولات آن در امر کشاورزی استفاده کرد.
این کارآفرین افزود: انواع قرقاول ایرانی، بلژیکی، آمریکایی و سیلوار را می‌توان در ایران پرورش داد، ولی از میان این نژادها بازار قرقاول آمریکایی به دلیل قیمت مناسب، علاوه بر تخم‌گیری می‌توان از گوشت آن نیز استفاده کرد.
این پرندگان در میزان تخم‌گذاری و قیمت باهم متفاوتند، به طور مثال در هر دوره تخم‌گذاری قرقاول آمریکایی ۱۰۰ عدد، قرقاول بلژیکی، ایرانی و پاکستانی حدود ۴۰ عدد و قرقاول سیلور حدود ۲۰ عدد تخم‌گذاری می‌کند.
او اضافه کرد: یکی از مشتریان قرقاول در ایران کشور تاجیکستان است، همچنین ما در سال گذشته موارد صادراتی خوبی به دوبی نیز داشتیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
انتخاب نوع محصول
Filters Sort
۱ ۲ ۸
آخرین اخبار
شناخت بیماری های طیور-سالمونلا پولوروم آموزش روش ضدعفونی کردن سالن مرغداری و بهداشت طیور لیست قیمت جوجه 22-3-1400 اعلامی از شرکت آریا منتخب پارسیان  بسته بندی گوشت طیور-تهیه مواد اولیه تولید و بسته بندی گوشت (قسمت اول) لیست قیمت انواع جوجه 19-3-1400 لیست قیمت جوجه 10-30-1400 لیست قیمت انواع جوجه 2-3-1400 اعلامی از شرکت آریامنتخب پارسیان لیست قیمت جوجه 30-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 27-2-1400 قیمت جوجه شترمرغ - بوقلمون - مرغ 23-2-1400 لیست قیمت جوجه 19-2-1400 لیست قیمت فروش انواع جوجه 15-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 13-2-1400 لیست قیمت انواع جوجه 11-2-1400 اهمیت تولید نژادهای مرغ بومی  (بخش اول) راهنمای خرید جوجه شترمرغ تعیین جنسیت در شترمرغ با استفاده از تکنیک های مختلف در سنین متفاوت پرورش مرغ بومی - چشم انداز روشن فروش مرغ تخمگذار بلدرچین ها را بشناسیم مزیت 3Dplus برای کشاورزی برنامه ساخت سالن پرورش مرغ مناسب غذای مرغ تخمگذار چیست؟ چگونه از مرغهای تخمگذار در مزرعه کوچک مراقبت کنیم؟ چگونه می توان مرغداری خوب ساخت؟ کنجاله سویا در دان مرغ قیمت انواع جوجه 29 بهمن99 نحوه راه اندازی تجارت مرغداری - برای مبتدیان پرورش بوقلمون بیوتی بررسی وضعیت پرورش بلدرچین در ایران پوشال مناسب برای کف سالن جوجه باید چه شرایطی داشته باشد اصول تهویه در سالنهای مرغداری مرغ کرچ چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد؟ قیمت انواع جوجه در 20بهمن99 چگونه تولید تخم مرغ تخمگذار را بالا نگه داریم 5 نژاد برتر مرغ تخمگذار راهنمای راه اندازی یک مرغداری راه اندازی مزرعه شترمرغ به زبان ساده شترمرغ ها را بهتر بشناسید! مرغ در چند ماهگی تخمگذار میشه؟ تغذیه مرغ بومی تخم گذار